gruzja
fot. pexels.com

Gruzja jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów. Ten charakterystyczny klimat trzeba po prostu zobaczyć i doświadczyć. Dowiedz się, co warto zwiedzić w Gruzji!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-gruzji/

Kazbek

To bez wątpienia mekka miłośników wysokogórskiej turystyki. Kazbek to wygasły wulkan, który mieści się na wysokości 5 034 metrów nad poziomem morza. Jest to również najwyższy szczyt w całej wschodniej Gruzji i najwyższy szczyt Kaukazu. Pod tym wulkanem jest sporo miejsc widokowym, z których można korzystać. Jedną z nich jest trasa Gruzińska Droga Wojenna, z kolei u samego podnóża Kazbeku ciągnie się Cminda Sameba (Klasztor Świętej Trójcy) – jest to bez wątpienia jedna z największych atrakcji kraju.

Ikona Gruzji, czyli Cminda Sameba

Zgadza się, o tym Klasztorze Świętej Trójcy zdecydowanie można powiedzieć, że jest to ikona Gruzji. Ten klasztor jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc świata i przyciąga ogromną ilość turystów. To, co jest ciekawe to fakt, że zaleca się do niego dostać autem lub konno. W klasztorze jest niewielka ilość miejsc noclegowych, za to nie ma problemu, aby rozbić namiot na łące w okolicach klasztoru.

Stolica Gruzji – Tbilisi

Jest to największe miasto w Gruzji. Najbardziej znane zabytki dla tego miejsca to Bazylika Anczischati, będąca najstarszą świątynią na terenie Gruzji; kościół ojca Dawida, który znajduje się na zboczu góry Mtacmindy; Sobór Trójcy Świętej, stanowiący trzecią najwyższą świątynią prawosławną na świecie. Ciekawym miejscem są również słynne banie (łaźnie).

Katedra Bagrati, monastyr Gelat

Oba te zabytki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i już sam ten fakt sprawia, że te miejsca po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Katedra jest traktowana jako arcydzieło sakralne i jest corocznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Została ona wybudowana na planie krzyża i jest bardzo zdobiona. Niedaleko katedry znajduje się znany zabytek sakralny w architekturze gruzińskiej, jakim jest Gelati. Można podziwiać tu freski i malowidła.

Przeczytaj też: http://www.freehostel.pl/co-zjesc-w-chorwacji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here