Wakacje nad morzem w Sianożętach

Jeśli myślisz o relaksujących wakacjach nad Morzem Bałtyckim, poza doskonale znanymi miejscami takimi jak Trójmiasto, Międzyzdroje czy Ustka, świetnym wyborem są Sianożęty. Ta nadmorska wieś letniskowa, położona zaraz obok dobrze wszystkim znanego Kołobrzegu, może okazać się wyjątkowym miejscem do spędzenia czasu wolnego.

Co warto zobaczyć w Sianożętach?

Przede wszystkim możemy cieszyć się tu odrobiną spokoju na plaży. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych miejsc nadmorskich, tutaj turyści zaglądają nieco rzadziej. Jest to więc świetne miejsce, aby odetchnąć od tłumów.

Sianozety nad morzem to także miejsce, w którym znajdziemy stadninę koni Trotto. Możemy tu nauczyć się jazdy konnej od podstaw lub doskonalić swoje już zdobyte umiejętności. W ofercie znajdziemy naukę jazdy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Konne wędrówki brzegiem plaży brzmią niezwykle zachęcająco.

Droga do Kołobrzegu to zaledwie 13 minut samochodem. Tam z kolei możemy odwiedzić Muzeum Oręża Polskiego lub Port Morski. Doskonałym miejscem do spędzenia z całą rodziną jest także Muzeum Figur Woskowych, gdzie znajdziemy świetnie odwzorowane figury znanych ludzi. Będąc w Kołobrzegu nie sposób nie zajrzeć do Parku Rozrywki Zieleniewo. Jakie atrakcje czekają nas tutaj? Zwiedzanie miasteczka wioski indiańskiej, strzelanie z łuku, ścianka wspinaczkowa czy quady to tylko kilka przygód jakie mogą nas tam spotkać. A wszystko to w cenie jednego biletu.

Miejscem wartym odwiedzenia jest także taras widokowy Bazyliki Mariackiej, która jest jedną z największych 5-nawowych katedr jakie możemy spotkać w Polsce.

Jedną z ciekawszych atrakcji jest także rejs wycieczkowy na zabytkowych żaglowcach czy latarnia morska.

Dla wielbicieli leniwego wypoczynku, wakacje w Sianożętach mogą oznaczać wylegiwanie się na ciepłym piasku w słońcu przy dźwiękach fal, spokojne spacery wzdłuż plaży czy pluskanie się w wodzie morskiej.

Bez względu na to jaki rodzaj spędzania czasu lubimy najbardziej, wakacje w Sianożętach na pewno zostawią masę dobrych wspomnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here