Wakacyjny niezbędnik – kapok dla dziecka

0
1876

Wakacje nad wodą kuszą wielu z nas. Odpoczynek nad  morzem czy jeziorem dodaje nam sił na kolejne codziennie zmagania. Ponadto nadmorskie miejscowości oferują nam wiele atrakcji i zachęcają do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Aktywny wypoczynek z rodziną, szczególnie najmłodszymi nie będzie problemem – wystarczy zaopatrzyć dzieci w kapoki. 

Kapok dla dziecka – dlaczego jest niezbędnym elementem w naszym bagażu?

Woda to żywioł wspaniały ale także zdradliwy, zależny od pogody. Planując aktywne wakacje z kajakami, rowerami wodnymi czy innymi atrakcjami musimy w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo dzieci i swoje. Niekontrolowany, gwałtownego ruch np. kajakiem czy ciekawość dziecka, które chce zajrzeć do wody mogą skutkować jego wpadnięciem do wody. Kapok jest w takiej sytuacji ratunkiem: utrzyma dziecko na powierzchni wody także wtedy gdy w razie urazu czy szoku straci ono przytomność. 

Kapoki dla dzieci zapewniają im bezpieczeństwo, a rodzicom komfort. W razie wypadku dziecko nie pójdzie na dno, tylko uniesie się na jeziorze czy morzu skąd szybko będziesz mógł je wyciągnąć.

Dlaczego warto posiadać własny kapok dla dziecka? W sezonie wypożyczalnie mogą być oblegane w związku z czym wypożyczenie odpowiedniego kapoka dla dziecka może być trudne, a nawet niemożliwe. Własny kapok umożliwi uprawianie sportu w dowolnej chwili. Ponadto dziecko może czuć się bardziej komfortowo we własnym, znajomym kapoku. 

Na co zwrócić uwagę kupując dziecku kapok?

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozmiar – powinien być dopasowany do twojego dziecka. Dzieci, które nie potrafią pływać lub nie czują się pewnie w szczególnie powinny zostać zaopatrzone w kapok ze specjalnym kołnierzem. Dzięki niemu w razie wpadnięcia do wody, głowa dziecka utrzyma się na powierzchni. To rozwiązanie bezpieczne, szczególnie w sytuacji utraty przez dziecko świadomości.

Dobrze aby kapok był jaskrawy, w żywych barwach, które będą widoczne także przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wskazane są także liczne odblaski dzięki którym dziecko zostanie szybko zauważone. Dodatkowym atutem są uchwyty, które umożliwiają uchwycenie dziecka i szybkie wyciągnięcie go z wody.

Najmłodszym dzieciom, a także tym niezbyt chętnym do pływania warto kupić kapok, który podoba się dziecku – kolorowy, ozdobiony postacią z bajki. Firmy proponują coraz więcej różnorodnych kapoków dla dzieci, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym najmłodszym. 

Gdzie kupić kapok dla dziecka?

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym i bezpiecznym kapoku, który będzie dobrze służył twojemu dziecku wybierz sklep www.gokajak.com. Są one przystosowane do różnych warunków i wytrzymałe. Ponadto oferują szeroki wybór przeznaczony dla wielu grup wiekowych – od malutkich niemowlaków po dojrzałych nastolatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here