Wycieczka do Meksyku

Meksyk – wycieczki: co wybrać?
Biura podróży oferują najróżniejsze typy wycieczek po Meksyku. Jedne są zorganizowane wokół kameralnego urlopu na plaży w Cancun. Inne będą pełne atrakcji i punktów do odwiedzenia – te drugie to wycieczki historyczne po Meksyku. Można się sporo dowiedzieć i zobaczyć kluczowe dla cywilizacji Azteków miejsca. Można także wybrać wycieczkę skupioną na nurkowaniu w wodach Zatoki Meksykańskiej. Meksyk to kraj prawdziwie różnorodny: dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Czy w Meksyku jest bezpiecznie?
Panuje obiegowa opinia, że Meksyk jest zbyt niebezpieczny, aby można było w nim spokojnie spędzić wakacje. Nie do końca jest to prawda. W polskich biurach podróży wakacje w Meksyku sprzedają się jak świeże bułeczki i setki kolejnych turystów wracają stamtąd w pełni szczęścia, że udało im się zwiedzić ładne miejsca oraz odpocząć w klimatycznych kurortach z palmami.

Wakacje w Meksyku: najlepsze kurorty
Najładniejsze kurorty znajdują się nad Zatoką Meksykańską. Krajobrazy tam porównywane są do tych, które można spotkać na Karaibach. Znajduje się tutaj sporo starożytnych ruin oraz ciekawych miasteczek, w których można zjeść typowo meksykańskie dania.

Historia Meksyku
Meksyk to kraj z niesamowitą historią. Przoduje wśród krajów Ameryki Łacińskiej pod kątem przygotowania na turystów. Resorty obecne w Meksyku nie mają sobie równych. Dlaczego warto udać się na wakacje do Meksyku? Po pierwsze, kraj jest przystępny cenowo. Na pewno jest tańszy od USA. Z tego też powodu na wakacjach w Meksyku znajdziemy sporo obywateli Stanów Zjednoczonych.

Kuchnia w Meksyku
Będąc na wakacjach w Meksyku, trzeba koniecznie spróbować lokalnej kuchni. Mimo że w hotelach serwuje się śniadania przystosowane do warunków europejskich, to jednak spróbujmy skusić się na zamówienie sobie na obiad czegoś z lokalnych specjałów. W zależności od regionu, kuchnia meksykańska będzie wyglądać nieco odmiennie. Jedne dania będą wywodziły się wprost od założycieli Meksyku: Majów i Azteków. Inne będą pochodziły od hiszpańskich najeźdźców.

Warto spróbować przede wszystkim tacos, quesadillas oraz temale. Na północy Meksyku serwuje się sporo dań z wołowiny oraz z mięsa pochodzącego od kóz. Można tutaj zjeść także strusie jaja. Warto też zobaczyć, co to jest miriada carnitas oraz barbacoa.

Meksyk słynie też z wysokogatunkowego kakao, dlatego czekolada kupiona w tym kraju nie ma sobie równych. Koniecznie podczas wakacji spróbujmy słodyczy z czekolady wyprodukowanych w tym kraju.
Jak zorganizować Meksyk – wakacje?

W jakim języku mówi się w Meksyku?
Meksykanie mówią po hiszpańsku. Wielu z nich mówi również po angielsku, w różnym stopniu. W kurortach obsługa obowiązkowo musi porozumiewać się po angielsku. Kupując wycieczkę zorganizowaną do Meksyku możemy być pewni, że na miejscu dostaniemy opiekę polskiego rezydenta.

Czy w Meksyku jest bezpiecznie?
W kurortach nie ma nawet o czym mówić – to całkowicie bezpieczne miejsca. Czy podróżując na własną rękę po Meksyku narażamy się na duże niebezpieczeństwo? Zwykle nic złego nie spotka turystów, którzy przybywają do tego kraju, aby poruszać się z plecakiem i zwiedzać. Po pierwsze, nikt nie spodziewa się, że taki turysta ma coś wartościowego przy sobie. Po drugie, Meksykanie wiedzą, że gospodarka ich kraju opiera się między innymi na turystyce. Dlatego nie zaczepia się turystów z zasady.

Pogoda w Meksyku
Każdy, kto był na wakacjach w Meksyku wie, że pogoda w tym kraju jest doskonała przez cały rok.W południowej części kraju rzadko spada poniżej 24 stopniu Celsjusza. Na północy może być chłodniej, zwłaszcza gdy nadchodzi zima. Wówczas roślinność jest bujna i można odpocząć od letnich upałów.

Meksyk jest ogromnym państwem. Jest położony w 3 strefach czasowych, a całą jego powierzchnię zamieszkuje łącznie 130 milionów ludzi. Turystycznie jest to bardzo zróżnicowany kraj. Czy można zobaczyć najważniejsze atrakcje w 2 tygodnie? Niestety, jest to niemożliwe. Zdecydowanie turyści narzekają po dwóch tygodniach, że udało im się zobaczyć tylko namiastkę Meksyku. Warto dopasować sobie wycieczkę do Meksyku do okresu, kiedy panuje tutaj święto Zmarłych. Jest to chyba najbardziej kolorowe i najbardziej widowiskowe święto.

Wiza do Meksyku
Polacy nie muszą mieć wiz na wlot do Meksyku. Jeśli jednak chcą przebywać na terenie Meksyku dłużej niż 6 miesięcy bez podejmowania pracy, muszą postarać się o pozwolenie. Aby dostać się do Meksyku, spróbujmy najpierw udać się do Niemiec, do Frankfurtu, ewentualnie do Berlina. Najtańsze loty do Meksyku realizuje się na trasie Niemcy – Cancun lub Niemcy – Mexico City.

Wycieczka do Meksyku: szczepienia
Aby bezpiecznie powrócić z Meksyku, koniecznie zaszczepmy się na dur brzuszny oraz na tężec i na błonice i na WZW A. Nie należy obawiać się Malarii podczas wizyty w Meksyku, ale wskazane jest zaszczepienie się na dengę.

Noclegi w Meksyku
Jeśli podróżujemy z biurem podróży, wówczas niema problemu: naszą bazą wypadową jest hotel w kurorcie, w którym możemy wypoczywać do woli, organizując sobie raz na jakiś czas wycieczki objazdowe po okolicznych atrakcjach. Jeśli jednak podróżujemy do Meksyku samodzielnie, bez biura, wówczas dobrym miejscem na bazę wypadową jest stolica wyspy. To właśnie ze stolicy znajdziemy najwięcej połączeń do największych atrakcji turystycznych. Mamy tutaj między innymi dostęp do biur turystycznych, które organizują wycieczki objazdowe kilkudniowe dla turystów stacjonujących w stolicy.
Noclegi w stolicy Meksyku można standardowo wynająć w hotelach – polecamy te 4-gwiazdkowe. Ich rzeczywisty standard dorównuje standardowi hoteli 3-gwiazdkowych w Polsce. Cena zbliżona do polskich. Większych miastach zawsze działają tanie hostele, w których nocleg można znaleźć już za 15 dolarów za noc. Warto także korzystać z portali internetowych, które oferują wymianę mieszkań i pokoi. Czasami działają także pensjonaty lub można wynająć prywatne pokoje w domach ludzi z Meksyku. Ostatnia opcja powinna zostać wypróbowana na miejscu: nie należy przelewać żadnych zaliczek na noclegi w prywatnych kwaterach w Meksyku będąc jeszcze w Polsce. Nie należy decydować się na takie pokoje w zasadzie bez obejrzenia ich na żywo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here