Wycieczka dla singla - wcale nie musi być nudno, gdy podróżujesz sam

Chyba każdy z nas uwielbia podróże – momenty, w których możemy oderwać się od zwykłej, szarej codzienności, zapomnieć o gnębiących nas smutkach i zmartwieniach i odpoczywać, całymi dniami opalając się na plaży, popijając w międzyczasie koktajle lub zwiedzać zabytkowe budowle i podziwiać piękne krajobrazy egzotycznych krajów. Wiele osób wyjeżdża na wspólne wakacje z drugą połówką – jest to idealna okazja na spędzenie czasu we dwoje, a przy tym zwiedzenie licznych atrakcji oferowanych przez dane kraje czy wspólne opalanie się na plaży. Jednak nie każdy z nas ma partnera czy partnerkę. Nie oznacza to, że nie może spędzić niezapomnianych wakacji będąc singlem – wręcz przeciwnie, wakacje, które spędzi w pojedynkę mogą być naprawdę udane oraz pozostawić po sobie mnóstwo niezapomnianych wspomnień. A więc gdzie najlepiej spędzić wakacje dla singli? Jakie są najlepsze wycieczki dla singli?
Wszystko zależy od ciebie! Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w polskich górach może to najlepszy moment, aby wybrać się na kilkudniową wycieczkę w Bieszczady lub Tatry. Gdy wybieramy się w Bieszczady na pewno warto odwiedzić Bieszczadzki Park Narodowy oraz Muzeum Przyrodnicze znajdujące się na jego terenie. Podczas zwiedzania Bieszczadzkiego Parku Narodowego możesz przejść szlak turystyczny – pamiętaj, aby jego trudność dostosować do swoich umiejętności – a podczas wędrówki wybranym szlakiem turystycznym możesz podziwiać przepiękne krajobrazy Bieszczad. Oprócz wizyty w Bieszczadzkim Parku Narodowym na pewno ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Park Miniatur – Centrum Kultury Ekumenicznej. Park ten znajduje się na terenie ośrodka Caritas w Myczkowcach. Są to miniatury świątyń oraz cerkwi, zgromadzone na dziesięciu wzgórzach (około sto pięćdziesiąt makiet). Oprócz tych atrakcji możesz jeszcze odwiedzić Chatkę Puchatka – schronisko, które znajduje się na Połoninie Wetlińskiej na wysokości 1228 m n.p.m. (jest to najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, w którym nie ma elektryczności ani bieżącej wody, a toaleta znajduje się na zewnątrz) oraz Jezioro Solińskie – jest to zbiornik retencyjny; będąc nad Jeziorem Solińskim warto przejść się po deptaku, który prowadzi do zapory, a także zwiedzić wnętrze tamy. Jeśli jednak chcesz spędzić kilka dni w Tatrach i uczynić je niezapomnianymi chwilami, to koniecznie musisz odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów – widoki zapierające dech w piersiach pozostaną w twojej głowie do końca życia. W upalne dni możesz wybrać się do Aquaparku Tatralandia, gdzie wśród wielu wodnych atrakcji spędzisz kilka wspaniałych godzin. W wolnym czasie warto wybrać się do Zakopanego i pozwiedzać to piękne miasto.
Jeśli planujesz wycieczkę nad polskie morze to warto udać się na przykład do Władysławowa. Oprócz opalania się na plaży i pływania w morzu, możesz udać się do Lunaparku Sowińskiego, gdzie możesz między innymi spróbować swoich sił w jeździe gokartami. Podczas pobytu we Władysławowie nie można zapomnieć o spacerze Aleją Gwiazd Sportu, na której znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi na nich nazwiskami sportowców. Innym miejscem, nad polskim morzem, które jest warte odwiedzenia, oprócz Władysławowa, jest Trójmiasto. Będąc w Gdańsku koniecznie musisz zwiedzić Park Oliwski – oprócz niesamowitych kompozycji kwiatowych, tworzących liczne labirynty, znajduje się tam także szklarnia z egzotycznymi roślinami. Odwiedzając Sopot, niemal obowiązkiem jest przejść się po sopockim molu, a będąc w Gdyni nie można nie zwiedzić Akwarium Gdyńskiego.
Oczywiście swoje wczasy możesz spędzić również za granicą, na przykład w Londynie. Przebywając w tym mieście koniecznie musisz zwiedzić Buckingham Palace – oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów. Oprócz tego możesz wybrać się na London Eye – ogromny diabelski młyn, z którego podczas przejażdżki możesz zobaczyć panoramę całego miasta. Warto również odwiedzić Tower of London – dawną budowlę obronną i siedzibę monarchów brytyjskich. Oczywiście przebywając w Londynie nie możesz nie zwiedzić słynnego na cały świat Big Bena.
Poza Londynem, na zagraniczną wycieczkę warto wybrac się do Francji – a dokładniej do Paryża. Podczas pobytu w mieście położonym nad Sekwaną koniecznie musisz odwiedzić Wieżę Eiffla. Możesz wyjechać windą prawie na sam jej szczyt, skąd pozostaje ci tylko podziwianie malowniczych widoków rozciągających się przed tobą. Przebywając w Paryżu nie możesz zapomnieć o zwiedzeniu Katedry Notre – Dame. Wiekowa i zabytkowa katedra zachwyca niejednego zwiedzającego, a swym pięknem przyciąga corocznie miliony turystów. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, warto również zwiedzić Luwr – jest to dawny pałac królewski, a obecnie jedno z największych muzeów sztuki, gdzie można zobaczyć między innymi słynną Mona Lisę, Wenus z Milo czy Nike Samotraki. Nie możesz zapomnieć również o zwiedzeniu słynnego Pałacu Wersalskiego o bogato zdobionych wnętrzach symbolu monarchii absolutnej.
Jeśli podczas swojej wycieczki planujesz odwiedzić państwa znajdujące się poza Europą, to na pewno z chęcią udasz się do Stanów Zjednoczonych. Państwo to posiada liczne atrakcje, które naprawdę warto zwiedzić, między innym: Park Narodowy Yellowstone – park z największym na świecie skupiskiem gejzerów; Park Narodowy Wielkiego Kanionu – malownicza kotlina z przepięknymi krajobrazami. Jeśli lubisz tematykę bajek Disneya, to idealnym miejscem dla ciebie będzie Disneyland – ogromny park rozrywki, w skład, którego wchodzi kilka parków tematycznych (na przykład Magic Kingdom, Epcot oraz Disney’s Animal Kingdom). Będąc w Nowym Jorku koniecznie musisz odwiedzić Empire State Building – wieżowiec liczący sto trzy piętra, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Warto również podczas swojej podróży zatrzymać się w Hollywood – dzielnicy miasta Los Angeles i najważniejszego ośrodka kinematografii amerykańskiej.
Będąc singlem możesz świetnie się bawić i podróżować po świecie. Wystarczy, że będziesz czerpał radość z życia i jak najdłużej podróżował po świecie, zwiedzając liczne zabytki rozmaitych krajów, a przy tym poznawał ich kulturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here