Wakacje na wyspiarskich Filipinach

Wakacje są jednym z momentów w roku, w którym liczymy na piękną pogodę, odpoczynek, brak problemów i niezapomniane wrażenia. W towarzystwie rodziny, przyjaciół lub ukochanej osoby już część z wymienionych czynników jest zapewnionych. Jednak, aby wyjazd się udał, to niezwykle znaczenie ma miejsce pobytu, jego atmosfera oraz pogoda. Pogoda, która nastraja pozytywnie i ładuje ludzki organizm zdrową energią. Nic dziwnego, że egzotyczne kraje i ich słoneczny klimat jest tak popularny i lubiany. Dzięki słońcu nasz organizm uzupełnia braki witaminy D3, dzięki której czujemy się zdrowiej i bardziej energicznie. Po powrocie z wakacji, możemy, więc z energią wrócić do codziennych obowiązków. Jednym z miejsc, w którym można dostarczyć sobie tak potężną dawkę energii są Filipiny w południowo-wschodniej Azji.

Wyspiarskie Filipiny
Filipiny bardzo często nazywane są wyspiarskim państwem ze względu na ilość wysp z nim występujących. Mianowicie jest ich ponad 7000. Co oznacza około 7000 możliwości wypoczynkowego wyboru. Wygrzewanie się na plaży zadowoli nie jedną osobę pragnącą efektywnie wypocząć. Jednak to nie jedyna atrakcja tego kraju. Przepiękne widoki, przejrzysta woda oraz kąpiel w niej potrafi wyciągnąć z człowieka każdy smutek i zamienić na radość. Radość i szczęście, które można odczuwać jeszcze długo po pobycie w Filipinach.

Filipiny – wakacje
Jak już wspomniano wakacyjne miejsce pobytu ma ogromne znaczenie, ciepła pogoda powinna być warunkiem koniecznym. Dlatego też cieple i egzotyczne kraje są jednym z najczęściej wybieranych miejsc. Na filipinach nie ma mowy o złej pogodzie i nastroju. Pogoda na wyspach oddala wszystkie wewnętrzne rozterki i sprawia, że chce się żyć. Azja przyciąga swoją różnorodnością, a każde państwo do niej należące jest tak samo różnorodne jak jej kontynent, który idealnie nadaje się na wakacyjną podroż, gdzie piękne widoki, przyroda i klimat pozwalają na chwilę zapomnienia i relaksu.

Nurkowanie w Filipinach
Wspomniane przejrzyste i błękitne wody to nie tylko możliwość kąpieli i pływania. To również okazja do poznawania tamtejszego świata podwodnego. Świata, który zadziwia swoją różnorodnością i bogactwem. A więc można zobaczyć niezwykłe widoki, które można podziwiać nie tylko na powierzchni, lecz również w głębinach Morza Filipińskiego. Egzotyczne ryby, niesamowita rafa koralowa, żółwie morskie i rekiny to tylko niektóre z mieszkańców tego świata podwodnego. Będąc na filipinach warto, więc chociaż raz zanurkować i zobaczyć ten świat, tak bardzo różniący się od naszego. Niestety nie w każdym kraju można zobaczyć tak wielobarwną przyrodę z czystą wodą i tętniącą życiem morskich stworzeń. Bujna przyroda świata podwodnego to jedna z wizytówek tego kraju, nie można, więc jej przeoczyć i pominąć. Może być doskonałą przerwą podczas filipińskiego wypoczynku. Jednak filipińskie wody i jej morskie atrakcje to nie tylko piękna przyroda. Dla miłośników historii to również możliwość ujrzenia wraków z czasów II-wojny światowej, zwłaszcza w okolicy wyspy Busuanga (Coron). Moc wrażeń pod każdym względem jest tutaj zapewniona.

Filipińskie plażowanie
Filipiny są tak rozległe, że każdego dnia można odpoczywać i relaksować się na innej plaży. Lekka zmiana widoku sprawia, że nie można się nudzić. Wyspy są niezwykle zadbane i czyste, tak samo jak morska woda: czysta, nieskazitelna i błękitna. Każda z wysp jest trochę inna. Niektóre z białym i delikatnym piaskiem, inne z podłożem żwirowym, a jeszcze inne z wybrzeżem kamienisto-rafowym. Pobyt wśród natury nie jednej osobie przywróci radość życia. A to oznacza, że może warto częściej wśród niej przebywać? Aby utrzymać ten pozytywny stan.

Filipiny i jej egzotyka. Co warto zobaczyć?
Taki kraj jak Filipiny zadziwia nie tylko swoją przyrodą, która jest bardzo odmienna od naszej. Dlatego właśnie jawi się nam, jako coś wspaniałego. Znajdują się w niej zwierzęta oraz rośliny, które warto zobaczyć i nie można przeoczyć. Chyba, że zamierzamy wrócić i kontynuować poznawanie tego kraju. Wtedy możemy delektować się dłużej każdą chwilą w nim spędzoną i każdym miejscem. Podobno warto poszukać i zobaczyć w nim tarsiera, tak zwanego wyraka, zwierzątko z olbrzymimi wyłupiastymi oczami, które naturalnie występuje na wyspie Bohol. Zwłaszcza dzieci mogą być zachwycone jego wyglądem, ponieważ jawi się ono, jako malutkie oraz słodkie. Planując, więc wakacje z dziećmi warto zaplanować w swoim grafiku pobyt na wyspie Bohol.

Wyspa Pamilacan
Dla osób lubiących poznawać kulturę oraz którym nie zależy na wygodach można zaproponować pobyt na wyspie Pamilacan. Wyspa ta bez prądu i bieżącej wody może być prawdziwym powrotem do natury. Idealne miejsce dla osób pragnących oderwać się całkowicie od życia doczesnego, w którym panuje technologia, sukces i rywalizacja. Na tej plaży nie ma hoteli oraz restauracji. Natomiast nocleg oraz wyżywienie zapewnia turystom jedna z rodzin mieszkających na tej niezwyklej wyspie. Zapewnia ona pobyt w chatkach położonych zaledwie kilka metrów od plaży. Czy można sobie wymarzyć lepsze przeżycie? Wakacje wśród pięknego krajobrazu bez infrastruktury? Po powrocie z takich wakacji można na cale swoje życie i pracę spojrzeć z innej perspektywy. Taki pobyt pobudza kreatywność i ładuje pozytywną energią, dzięki której aż pragnie się żyć.

Filipińskie widoki
O widokach zarówno tych podwodnych jak i powierzchniowych już wspomniano. Jednak, jakie są konkrety? Wymieniać można bardzo wiele. Jednym z piękniejszych krajobrazów jest widok niezwykłych tarasów ryżowych na zboczach gór. W samym centrum ryżowych tarasów znajduje się wioska Batad, do której można wybrać się właśnie po to, aby podziwiać ten piękny widok. Innym miejscem godnym polecenia jest Sagada i jej słynne wiszące trumny. Można się zastanawiać, co w tym takiego niezwykłego. Jednak, w którym miejscu możemy zobaczyć taki widok? Wieszanie trumn lub ich schowanie wysoko w skalach to stara filipińska tradycja. W Sagadzie warto odwiedzić również jaskinie. Będą one wspaniałą okazją zobaczenia tamtejszego wnętrza ziemi i zwiedzenia jej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here