Gdzie Polacy pojadą na wakacje w 2022 roku

Pandemia koronawirusa i trwające w związku z nią obostrzenia mocno pokrzyżowała wakacyjne plany. O ile jeszcze do niedawna na wakacyjny urlop wybierało się 50% Polaków, a wypoczynek był planowany co najmniej na kilka miesięcy wcześniej, tak dzisiaj w tym zakresie jest “wielka niewiadoma”. Kolejne kraje wciąż zmieniają zasady wjazdu dla turystów, nie wiadomo również czy w Polsce nie zostanie wprowadzony lockdown. Co będziemy robić podczas tegorocznych wakacji? Znamy plany naszych rodaków. 

Wakacje w Polsce

Okazuje się, że większość osób, które jednak planują wypocząć podczas wakacyjnego urlopu poza domem, stawia na różne regiony turystyczne w naszym kraju. Od kilku lat coraz więcej Polaków wybierało się poza granice, na przykład do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Włoch czy Turcji, natomiast obecnie nikt nie wie, jakie obostrzenia będą funkcjonować w lipcu i w sierpniu. Dzisiaj wiele krajów poza paszportami covidowymi żąda przecież negatywnych testów, które wiążą się z dodatkowymi wydatkami, w niektórych państwach obowiązuje również kwarantanna po przyjeździe, która z kolei przyczynia się do marnowania dni urlopowych w hotelu. 

Już w ubiegłym roku Polacy masowo rezygnowali z wyjazdów zagranicznych na rzecz spędzania wolnego czasu w kraju. Najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym były oczywiście kurorty nad Bałtykiem. Chętnie wybieraliśmy się również w Góry i na Mazury, a ogromną popularnością cieszyły się wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, w ciszy i spokoju, na łonie natury. Czy w tym roku będzie podobnie? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Co robić na wakacjach w Polsce?

Polacy zaczęli doceniać atrakcje turystyczne, jakie oferuje ojczyzna. Okazuje się, że wolny czas nad morzem albo nad wielkimi jeziorami nie odbiega jakością od tego, który spędza się na europejskich plażach. Polska jest piękna, nie brakuje u nas atrakcji, takich jak skutery wodne, tzw. banany czy rejsy statkami, plaże charakteryzują się mocno rozwiniętą infrastrukturą, podobnie dobrą jakością cieszy się baza noclegowa. Co więcej, w miejscowościach turystycznych nie ma czasu na nudę. Wypoczywający mogą zwiedzać największe zabytki, spędzać czas wolny na spacerach, a na Mazurach łowić ryby albo chodzić na grzyby. W górach zachwycają widoki, a czas można spędzać naprawdę aktywnie, wspinając się na różne szczyty. Tak naprawdę, polskie tereny oferują wszystko, aby spełnić nawet te największe wymagania żądnych wakacyjnych uciech i wypoczynku wedle indywidualnych potrzeb.

Prognozy są jednoznaczne i niezmienne od wielu sezonów. Jeśli tylko obiekty noclegowe i baza gastronomiczna nie zostaną zamknięte z powodu obostrzeń w ramach walki z pandemią koronawirusa, większość Polaków wyruszy na wakacje nad polskie morze. Na drugim miejscu plasować się będą góry, a na kolejnym kraina jezior. Oczywiście, wśród planujących wakacyjny wypoczynek znajdą się i tacy, którzy nie rezygnują z wyjazdów zagranicznych, ale w tym roku będzie ich zdecydowanie mniej, niż w latach ubiegłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here