Urlop na Malediwach: noclegi i wycieczki fakultatywne

Malediwy: gdzie spać?
Noclegi na Malediwach mogą być w resortach, w pensjonatach oraz w prywatnych kwaterach. Najbardziej luksusowe to oczywiście resorty. Wówczas mamy chatki bambusowe przy plaży lub małe drewniane chatki umieszczone na wodzie. Nie można niestety spać tam z dziećmi. Generalnie wycieczka na Malediwy z małymi dziećmi może okazać się zbyt męcząca dla malucha. Sam lot jest bardzo długi, męcząca jest przesiadka, a samo podróżowanie między wyspami również może być trudne do zniesienia dla dzieci.

Resorty na Malediwach
Resorty są najdroższe. Wycieczka na jeden tydzień do resortu na Malediwach to koszt co najmniej 16 tys zł. Oczywiście, jak w każdym przypadku, gdy rezerwujemy sobie wczasy na Malediwach samodzielnie, wówczas nawet te resorty mogą okazać się trzy razy tańsze.

Noclegi na Malediwach
Inny sposób na noclegi na Malediwach to oczywiście korzystanie ze spania w łódkach: kupujemy wówczas kilkudniowy rejs po wyspach. Pływamy po atolach, spędzając w nich po kilka godzin.
Najtańsze noclegi na Malediwach to domy gościnne umieszczone wśród normalnych domów okolicznych mieszkańców. Należy liczyć się z tym, że podczas pobytu nie znajdziemy tam żadnego alkoholu, ze względu na miejscową religię. W domach gościnnych na Malediwach nie ma żadnych basenów ze słodką wodą ani drinków z parasolkami. Nocując w takich miejscach mamy szanse zobaczyć prawdziwe Malediwy: brud, hałas na ulicach, lokalną biedę, a także okoliczne sklepiki i lokalne restauracje z prawdziwie egzotycznym jedzeniem. Nie każdy turysta jest na to gotowy i nie każdy chce to tak naprawdę oglądać. Niektórzy chcą wylecieć na wakacje na Malediwach po to, aby oglądać wyłącznie rajskie plaże i zaznać luksusu, bez konieczności konfrontowania się z lokalnymi problemami. Nie powinniśmy tego oceniać: wszak mieszkańcy dostają pieniądze za wykonanie rozmaitych usług turystycznych. Nie każdy musi ratować cały świat o każdej porze dnia i nocy.

Kiedy najlepiej wyjechać na wakacje na Malediwy?
Najlepszą porą do podróżowania po Malediwach jest kwiecień i październik – wtedy jest tam względnie sucho. Niektórzy decydują się na urlop na Malediwach również w styczniu, kiedy są już zmęczeni zimą w Polsce. Jest to czas, kiedy wycieczki na Malediwy są najtańsze, ale pogoda może być wietrzna. Przez całą zimę jednak jest tam gorąco i na pewno nie zabraknie nam słońca. Na Malediwach nie ma czegoś takiego jak jesień, czy zima, w naszym rozumieniu tego słowa.

Wycieczki fakultatywne na Malediwach
Będąc na Malediwach znajdziemy mnóstwo ofert wycieczek. Jedna z nich to lot samolotem nad atolami. Widoki z lotu ptaka nad wyspami są niesamowite. Zdecydowanie poleca się odbyć ją każdemu, kto chciałby mieć piękne zdjęcia z wysp, ale również dla własnej frajdy. Nie jest to najtańsza wycieczka, jednak jeśli udało nam się już przybyć na Malediwy, to na takiej wycieczce nie należy z pewnością oszczędzać.

Jakie wycieczki urządzić sobie podczas pobytu na Malediwach? Można popłynąć na jeden dzień do resortu. Nawet jeśli nie mamy tam bazy noclegowej, bo na przykład podróżujemy po Malediwach w wersji budżetowej, warto udać się na jeden dzień do jednego z resortów. Jest to ciekawa wycieczka, bo przebywanie w miejscach, gdzie bambusowe chatki są zbudowane na wodzie, to obcowanie z widokami, które wprost zapierają dech w piersiach.
Koniecznie też warto urządzić sobie wycieczkę z pływaniem z delfinami. Wycieczki, których celem jest poszukiwanie delfinów) nie zawsze kończą się znalezieniem ich na oceanie. Można powrócić jakby z niczym. My sądzimy jednak, że sam rejs jest wart wydanych pieniędzy. Widoki są piękne.
Turyści polecają także wycieczki organizowane w nocy. Wszystko dlatego, że niebo nad Oceanem jest niesamowicie rozgwieżdżone: takich widoków nie zobaczymy nigdzie w Europie przez zanieczyszczenie światłem.

Mieszkańcy Malediwów organizują nocne łowienie ryb, nocne czatowanie na rekiny, a także grillowanie na bezludnych wyspach, czy też nurkowanie w głębinach oceanu. Ze względu na dużą przejrzystość wody na terenie Malediwów, widoki podwodne będą niesamowite. W biurach podróży zlokalizowanych w Male, stolicy Malediwów można znaleźć wycieczki fakultatywne po poszczególnych zamieszkałych wyspach. Aby wiedzieć, które są warte odwiedzenia, warto poszperać trochę w internecie przed wylotem na Malediwy. Co ciekawe, wycieczki na niektóre wyspy nie jest możliwy bez biura podróży. Nie wszystkie wyspy na Malediwach są podporządkowane turystyce i przypływając tam samodzielnie narazimy się na niechęć tubylców. Zdecydowanie nie wszyscy mieszkańcy Malezji chcą towarzystwa turystów z całego świata na małych wyspach.

Noclegi na bezludnych wyspach na Malediwach
Na Atolach znajdują się piaszczyste plaże bez żadnej roślinności. Dopłynięcie łódką do takiego sand banku to jedna z największych atrakcji pobytu na Malediwach. Wrażenia są ciekawe, zwłaszcza jeśli dopłyniemy tam w malej grupce, a nie z wielką wycieczką organizowaną przez biuro podróży. Niektórzy decydują się na urządzenie sobie pikniku w takim miejscu. My polecamy robić to tylko, jeśli mamy przy sobie ochronę przed słońcem w postaci parasola.
Malediwy są częściowo niezamieszkane. Spośród prawie dwóch tysięcy wysp wchodzących w skład tego archipelagu tylko 200 ma budynki mieszkalne. Reszta jest w zasadzie bez właściciela. Można tam popłynąć i spędzić noc, nie posiadając dostępu dowody ani do elektryczności. Będziemy wówczas zdani tylko i wyłącznie na własne umiejętności rozpalenia ogniska oraz na jedzenie, które przywieźliśmy ze sobą w łódce.

Malediwy: koszty noclegów
Ile zapłacimy za nocleg dla jednej osoby w prywatnej kwaterze na Malediwach? Koszt 10 dni spędzonych w takim pensjonacie wynosi około 2 tyś zł za osobę. Można zapłacić na miejscu w dolarach. W cenę wliczone są śniadania oraz obiady oraz transfer z lotniska w Male na wyspę. W zależności od wielkości i stopnia skomercjalizowania wyspy, koszty noclegów mogą się od siebie znacznie różnić. Koszty noclegów w resortach wynoszą do ok. 300 zł za noc za osobę w chatce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here