Bali - miejsce oferujące wiele atrakcji

Bali – wycieczki w takie miejsca jak ta wyspa są jedyne w swoim rodzaju. Ci którzy jeszcze tam nie byli mogą błędnie sądzić, że jedyne co ma do zaoferowania takie miejsce to plaże. Jest to jednak wielki błąd, ponieważ Bali zachwyca różnorodnością i mnogością oferowanych atrakcji. Oprócz plaż można podziwiać świątynie, pomniki, pałace, czy pola ryżowe.
Jedna z najpopularniejszych plaż na Bali znajduje się w miejscowości Kuta była pierwotnie wioską rybacką. Później odkryli ją internauci a wraz z rosnącym napływem turystów stała się centrum turystycznym, jak dziś widzimy. Położona w kierunku zachodnim Bali, Kuta ma coś do zaoferowania dla wszystkich podróżujących, bez względu na to czy są to rodziny, zakochane pary, czy niespieszni wędrowcy.
Kuta ma najlepszą plażę, która jest czysta, szeroka i rozciąga się na około 5 kilometrów. Jest idealna na romantyczne spacery. Turyści mogą cieszyć się tam ciepłymi wodami plaży Kuta, leniuchując w ciągu dnia, podziwiaj fotogeniczne zachody słońca i słuchając symfonii natury rozbijających się o brzeg fal.
Położone na wschodnim wybrzeżu Nusa Dua to piękne, ekskluzywne miasteczko nadmorskie. Długie odcinki białego piasku, czyste plaże i spokojne otoczenie sprawiają, że Nusa Dua jest ulubionym miejscem turystów. Znajdują się tam luksusowe i eleganckie kurorty wzdłuż wszystkich plaż.
Najważniejszym atutem tego miejsca jest bezpieczeństwo i czystość. Dzięki licznym punktom kontrolnym władze zapewniają, że turyści korzystają z najlepszych atrakcji wyspy Bali.
Plaża Sanur znajduje się zaledwie 20 minut jazdy od międzynarodowego lotniska Denpasar. To nadmorskie miasteczko zapiera dech w piersiach. Szeroko wybrukowana plaża jest idealna na spacery i przejażdżki rowerowe, dwa najlepsze sposoby na plażowanie. Piaszczysta plaża, która zakrzywia się i tworzy półkole, wygląda wspaniale.
Atmosfera tej plaży jest spokojna i zrelaksowana. Sanur należy do jednych z najlepszych plaż na Bali i jest idealnym miejscem na relaksujący dzień lub uprawianie sportów wodnych.
Bali zawdzięcza swoją mistyczną energię ponad 20 000 świątyń rozproszonych po całej wyspie. Pura Ulun Danu Bratan to świątynia wodna na jeziorze Bratan z wieloma świątyniami wokół niej. Zbudowana zostala w 1663 roku, świątynia ta znajduje się nad brzegiem malowniczego jeziora Bratan, pośród majestatycznych gór.
Bóg wód, Dewi Danu, jest tutaj wielbiony. Architektura jest naprawdę inspirująca. Piękno wspaniałej struktury, spokój otaczającej wody i tło gór, tworzy surrealistyczne przeżycie.
Położona w południowo-zachodniej części Bali, świątynia Uluwatu oddalona jest o około godzinę jazdy od Nusa Dua lub Kuta. Piękno tej świątyni to jej wyjątkowa architektura.
Uluwatu to dziewięciokierunkowa świątynia usadowiona na klifie, który ma 70 metrów wysokości.
Jednak bardzo trzeba uważać na małpy. Są ich tam niezliczenie duże ilości, niczego się nie boją i zabierają aparaty, okulary czy łańcuszki w mgnieniu oka.
Na południowo-zachodnim wybrzeżu Bali znajduje się łańcuch świątyń, znana z tego, że chroni kraj przed kaprysami oceanu. Tanah Lot jest najważniejszą z siedmiu świątyń na Bali w tym łańcuchu. Znajduje się około 20 kilometrów od stolicy Denpasar.
Świątynia Tanah Lot pochodzi z XV wieku i została zbudowana przez kapłana o imieniu Nirartha. Świątynia wygląda spektakularnie na tle zachodu słońca i morza. Hordy turystycznego tłumu przybywają do Tanah Lot każdego dnia, aby cieszyć się zachodem słońca. To miejsce jest dość skomercjalizowane i można znaleźć tam wszelkiego rodzaju sklepy z pamiątkami, restauracje i stragany sprzedające bibeloty.
Święty las Małpy jest doświadczeniem samym w sobie z długimi ogoniastymi makakami. Ta XI-wieczna świątynia Gunung Kawi, popularnie zwana Świętym Małpim Lasem, rozciąga się na 27 akrach ziemi. Znajduje się w Ubud, jest to miejsce będące olbrzymim kontrastem dla miasta. Gęsty las, setki małp i 3 stare świątynie sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia.
Goa Gajah w pobliżu Ubud to świątynia w kształcie słonia z lingamem Shiv i idolem Ganesha na końcu ciemnego tunelu. Kamienne rzeźby różnych demonów i postaci przedstawiające mitologiczne opowieści czynią to miejsce interesującym. Goa Gajah to ważny przystanek na drodze do Kintamani z Ubud.
Jednodniowa wycieczka do wioski Kintamani jest stałym punktem tras turystów. Obejmuje wspinaczkę do góry Batur, która jest małym wulkanem. Podczas wspinaczki na górę, można zobaczyć aktywne stożki wulkaniczne wzdłuż zbocza. Wspinaczka na górę zajmuje kilka godzin, jednak pobyt na szczycie i przepiękne widoki rekompensują wszystko. Jezioro Batur jest miejscem, w którym można spędzać wolny czas, np. pływając łódką lub jeżdżąc na rowerze.
Subak jest rodzimym systemem irygacyjnym opracowanym przez wieki temu przez balijskich ludzi i przeważającym do dnia dzisiejszego. W Muzeum można poznać cały system nawadniania Subak przeplatany historiami i kulturą wyspy Bali. Położone jest w pięknej okolicy jest doskonałym miejscem na relaks.
Puri Saren Palace to królewski pałac w Ubud. Oprócz wspaniałości i architektury pałacu, można tu również podziwiać najlepsze tańce tradycyjne w mieście. Występy rozpoczynają się o godzinie 19:00, ale codziennie pałac jest pełen zwiedzających, więc lepiej jest wcześniej przyjść i zająć dogodne miejsce.
Bajra Sandhi to pomnik, który trzeba zobaczyć. Pomnik ten symbolizuje walkę Bali z holenderskimi kolonistami. Zaprojektowany w formie hinduskiego dzwonu (ghanti), otoczony jest bujną zielenią.
Kolejnym miejscem jest muzeum Bali, strategicznie zlokalizowane w Denpasar. Jest dobrym miejscem do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym Bali. To muzeum jest zaprojektowane wśród pięknie wypielęgnowanych ogrodów, idealne na spacer.
Ostatnim z wielu punktów godnych uwagi są tarasowe pola ryżowe w wiosce Tegalalang, zbudowane dla celów stepowania, mają ponad 2000 lat. Można tam zobaczyć mieszkańców pracujących na polach ryżowych obok palm kokosowych i płynącej rzeki. Można zaopatrzyć się również w lokalne, ręcznie robione produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here