Te trzy propozycje znacząco ułatwią zorganizowanie aktywnego wypoczynku z dziećmi za granicą

Wakacje z dziećmi to zawsze niemałe wyzwanie, ponieważ trzeba tak zorganizować wspólny czas, żeby nikt się nie nudził. Jeśli na dodatek rodzice są fanami aktywnego wypoczynku i niekoniecznie chcieliby tylko leżeć na plaży czy też spacerować po zwykłych górskich szlakach, to zaplanowanie wakacji może być naprawdę trudnym zadaniem. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, dlatego już teraz zapoznaj się z trzema oryginalnymi pomysłami na aktywny urlop z dziećmi poza Polską.

Egzotyczna Tajlandia dla małych i dużych

Tajlandię zdecydowanie warto poznać nie tylko w wersji all inclusive. Grupa podróżników z klubu Apetyt na Świat przygotowała ciekawą ofertę egzotycznych wakacji, podczas których można poznać różne oblicza tego pięknego kraju, poczuć prawdziwy klimat Tajlandii, skosztować lokalnej kuchni czy też doświadczyć trekkingu w otoczeniu dżungli. I to wszystko w towarzystwie dzieci!

Tak intensywne wakacje naprawdę mogą się udać i być niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Cały program wycieczki jest dostosowany do potrzeb najmłodszych uczestników, którzy męczą się zazwyczaj nieco szybciej niż dorośli. W ofercie znalazła się Farma Węży, tętniący życiem Bangkok, zabytkowe miasto Chiang Mai z pełnymi smakołyków nocnym marketem, czy też kąpiel ze słoniami i spływ bambusową tratwą. Emocje gwarantowane!

Wspólne odkrywanie magii Zakaukazia

Malownicza Gruzja nadal jest dość nieoczywistym kierunkiem dla rodzin z dziećmi. I właśnie w tym tkwi jej urok. Na Zakaukaziu można znaleźć wszystko – spokój, majestatyczne góry, przepyszne jedzenie, zabytki liczące kilkaset lat czy też urokliwe plaże położone nad Morzem Czarnym i baseny geotermalne. Dzięki temu bogactwu można zaplanować naprawdę ciekawe i niepowtarzalne wakacje dla całej rodziny.

Podczas wyprawy do Gruzji na pewno warto zahaczyć o Tbilisi, żeby doświadczyć lokalnej biesiady z tradycyjnymi tańcami, kąpieli w siarkowych baniach oraz uroków zabytkowego miasta. Obowiązkowym punktem wycieczki powinien być także wykuty w skale klasztor Dawida Garedża, który trafił na listę dziedzictwa UNESCO. Niezapomnianych przeżyć na pewno dostarczy spływ pontonem po górskiej rzece Aragvi.

Wspinaczka nad jeziorem Garda

Sporo emocji na małych i dużych podróżników czeka także w północnych Włoszech. W pobliżu jeziora Garda będzie można zasmakować via ferraty, czyli wspinaczki górskiej ze stalowymi linkami i innymi elementami ułatwiającymi wejście na szczyt. Celem wyprawy będzie góra Colodri, która została już zdobyta przez Martynę Wojciechowską i jej córkę. Widok na miasteczko Arco zapiera dech w piersiach!

Po trudach wspinaczki warto udać się nad malownicze jezioro Garda i spędzić popołudnie na plaży w ramach odpoczynku przed zdobywaniem kolejnych szczytów. Nagrodą dla całej rodziny za przejście dłuższej via ferraty na szczyt Cima Campi może być wizyta w parku rozrywki Gardaland. Podczas wycieczki warto zarezerwować jeden dzień na zwiedzanie zabytkowego miasta Bergamo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here