Jak wybrać dobrą walizkę na wakacje

W szafie każdego większego lub mniejszego obieżyświata swoje miejsce powinna znaleźć naprawdę dobrej jakości walizka. Chociaż pakowanie dla bardzo wielu osób bywa uciążliwe i tak naprawdę stanowi najmniej lubiany element przygotowań do wyjazdu, z dobrą walizką można zmienić spojrzenie na tę czynność. Zatem, jakie walizki wybrać spośród oferty marek specjalizujących się w tym asortymencie? Poniżej kilka podpowiedzi rad.

Ekonomiczne pakowanie, czyli walizki kabinowe

Kabinowe walizki twarde to doskonały wybór dla osób bardzo często latających tak zwanymi tanimi liniami lotniczymi. Linie te pozwalają na bezpłatne przywiezienie jednej sztuki bagażu podręcznego o określonych rozmiarach. Producenci walizek stworzyli zatem dokładnie takie, które odpowiadają wymogom najbardziej popularnych tanich europejskich przewoźników. Tego typu walizki to doskonała opcja na pakowanie się na tak zwany city break, czyli wypad na kilka dni do jednego z pięknych europejskich miast. Przy dopracowania do perfekcji umiejętności sprytnego i ekonomicznego pakowania, nawet do tak niedużej podręcznej walizki z powodzeniem uda się zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Trzeba tylko pamiętać o ograniczeniu dotyczących przewożenia substancji płynnych – do kabiny samolotu można zabrać je w opakowaniach o pojemności nie większej niż 100 mililitrów (łącznie natomiast nie można przewozić więcej niż jeden litr).

Walizki twarde czy miękkie?

Walizki miękkie to również świetny wybór, jednak nie są one produkowane w tak małych rozmiarach, dzięki czemu można byłoby je zabrać bezpłatnie do kabiny. Jeżeli jednak lata się większymi liniami lotniczymi i wykupuje się bagaż do luku, ten typ walizki również doskonale się sprawdzi. Walizki miękkie z pewnością są wygodniejsze do przewożenia komunikacją miejską, zwykle ważą również mniej niż walizki twarde, co jest dosyć ważne wtedy, gdy nie chce się przekroczyć wagowego limitu bagażu. Wybór dobrej walizki może być trudny, ale szeroka oferta dostępna w dzisiejszych czasach powinna pozwolić na znalezienie modelu idealnego i perfekcyjnie dostosowanego do potrzeb i stylu podróżowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here