Praktyczne wskazówki dla podróżujących do Chin

Planowanie podróży do Chin może wydawać się zniechęcające, nawet dla doświadczonych podróżników. Jednak wycieczka do Chin jest bardzo kuszącą propozycją. Aby doszła do skutku należy dostosować się do siedmiu prostych kroków do planowania tej pierwszej podróży.
Planują trasę koniecznie trzeba pamiętać o Pekinie, Xi’an i Szanghaju podczas swojej pierwszej podróży, rozszerzając ją na Guilin i Chengdu, jeśli tylko wystarczy czasu.
Trasa powinna opierać się na Twoich zainteresowaniach. Zastanów się, czy to jest miejsce, do którego chcesz się udać i co chcesz tam zrobić.
Pekin należy koniecznie zobaczyć, ponieważ jest domem dla wielu najwspanialszych ikon chińskiej imperialnej i niedawnej przeszłości, będąc jedną z największych starożytnych stolic świata i stolicą Chin w epoce nowożytnej,
Warto zaplanować jeden dzień, aby móc postawić stopę na Wielkim Murze Chińskim, w Zakazanym Mieście i zjeść pieczoną kaczkę po pekińsku w jednej ze słynnych restauracji.
Z nieco większą ilością czasu Świątynia Nieba i jej park przeniosą Cię w głąb kultury Chin wraz z wycieczką po Hutongach i Letnim Pałacu.
Następnie powinieneś odkryć, gdzie naprawdę zaczął się naród chiński. Odwiedź Xi’an, gdzie Pierwszy Cesarz Qin (wymawiane Chin, a więc Chiny) rządził z pierwszej stolicy zjednoczonych Chin.
Xi’an jest doskonałym miejscem do doświadczenia czegoś z dynastii przed Pekinem. Można tam zobaczyć świątynie, meczet, pagody i wieże, które mają ponad 1000 lat.
Szanghaj jest największym chińskim miastem i wiele osób twierdzi, że należy je odwiedzać ze względu na jego znaczenie. Nie ma zbyt wielu atrakcji turystycznych światowej klasy i można go zwiedzać w ciągu jednego dnia.
Guilin ma jedne z najbardziej znanych krajobrazów w Chinach: szczyty krasowe łączą się z rzeką Li. Trzeba także zobaczyć idylliczne okolice w Yangshuo i odwiedzić Longsheng, aby zobaczyć tarasy ryżowe i kobiety długowłosych mniejszości Yao.
Wielkie pandy Chengdu są dla wielu lukrem na torcie, końcowym akcentem na liście rzeczy do zrobienia w Chinach. W tym wyluzowanym mieście można wziąć udział w olbrzymim programie wolontariuszy pandy, zobaczyć zabytki kultury i spróbować pikantnego hotpot Sichuan.
Może zdarzyć się tak, że jesteś ograniczony do pewnej pory roku na podróż, nie należy się tym jednak martwić, ponieważ wszystkie kulturalne i historyczne atrakcje Chin są dobre na wizytę przez cały rok. Rzeczy do zrobienia w Pekinie, Xi’an, Szanghaju są rzadko dotknięte przez pory roku.
Jeśli szczególnie zależy Ci na pogodzie, zaplanuj swój przyjazd wiosną i jesienią, kiedy pogoda jest ciepła i wygodna w większości Chin.
Jeśli zastanawiasz się nad scenerią i bardziej odległymi atrakcjami, lokalny klimat prawdopodobnie wpłynie na twoje wrażenia.
Chińska infrastruktura turystyczna bardzo się rozwinęła w ostatnich latach. Główne opcje transportu międzymiastowego to loty i pociągi dużych prędkości. Skorzystanie z pociągu o prędkości przekraczającej 300 km/h znajduje się na liście rzeczy do zrobienia wielu turystów. Pociągi kosztują 100-300 USD między głównymi miastami, takimi jak Pekin, Xi’an i Szanghaj, natomiast ceny lotów rozpoczynają się od 300 dolarów amerykańskich.
Wycieczka do Chin wymaga zaplanowania nie tylko trasy zwiedzania, warto także pamiętać o innych rzeczach. Będziesz oczywiście potrzebować ważnego paszportu do odwiedzenia Chin. Zawsze mądrze jest podejmować środki ostrożności i sprawdzać najnowsze informacje na temat tego, co się dzieje w miejscu, które odwiedzasz. W chwili obecnej nie wymaga się żadnych szczepień przed wyjazdem do Chin.
Istnieją również praktyki zdrowego rozsądku. Na przykład zawsze pij wodę butelkowaną w Chinach, nigdy nie używaj wody z kranu.
W przeszłości czeki podróżne były sposobem noszenia pieniędzy podczas pobytu za granicą. W dzisiejszych czasach z przewagą międzynarodowych bankomatów i kart kredytowych, możesz korzystać do woli z tych wygodnych sposobów dokonywania zakupów. Dowiedz się o chińskiej walucie, renminbi lub juanie, zanim wyjedziesz. Zwróć uwagę, że Chiny utrzymują niską wartość swojej waluty w stosunku do dolara, aby umożliwić tani eksport do USA, co oznacza, że ​​możesz znaleźć świetne okazje zakupowe w Chinach. Sprawdź kurs przed wyjazdem, aby mieć rozeznanie, ile możesz potrzebować pieniędzy, aby wymienić je wcześniej na lotnisku.
W dobie Internetu, warto wyposażyć się w kilka aplikacji, które mogą okazać się pomocne w czasie podróży do Chin. Chociaż Chiny blokują Facebooka i Google, większość hoteli w Chinach ma teraz darmowe Wi-Fi, więc można pobrać je także na miejscu. Pobieranie następujących darmowych aplikacji przed wyjazdem do Chin złagodzi wiele potencjalnych wyzwań.
Smart Traveler to aplikacja amerykańskiego Departamentu Stanu, która zawiera informacje o Programie Rejestrowania Inteligentnych Podróżników (STEP), bezpłatnej usłudze, która umożliwia konsulatom i ambasadom udzielenie lepszej pomocy w nagłych przypadkach. Zauważ, że oprócz sporadycznych drobnych kradzieży i wypadków pieszych (często spowodowanych ogromną liczbą cichych rowerów elektrycznych), Chiny pozostają bardzo bezpiecznym krajem.
Tłumacz Google jest ważniejszy w Chinach niż w wielu innych krajach, ponieważ stosunkowo niewiele osób mówi po angielsku. Ponadto zawsze noś wizytówkę hotelu z danymi kontaktowymi, a pracownik hotelowy napisz po chińsku nazwę i adres miejsca, do którego zamierzasz się udać.
WeChat to najpopularniejsza usługa przesyłania wiadomości w Chinach. Jest idealny do wysokiej jakości bezpłatnych połączeń głosowych, tekstowych i wideo w Chinach lub w dowolnym miejscu na świecie. Upewnij się, że znajomi i rodzina w USA również instalują tę aplikację przed jej opuszczeniem. Co najważniejsze, przewodnik po informacjach oprowadza Cię po opuszczeniu grupy i posiada dane kontaktowe WeChat.
Maps.Me działa na całym świecie w trybie offline, aby zapewnić nawigację i wskazówki dojazdu.
Rezerwacja pociągu w Chinach sprawia, że ​​bardzo łatwe jest rezerwowanie podróży szybkimi pociągami w Chinach. Aplikacja wskazuje codziennie, ile miejsc jest dostępnych w każdej klasie podróży. Płatność jest szybka poprzez PayPal lub kartę kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here