wyjazd na stałe do Niemiec

Niemcy są jednym z państw, do których Polacy najchętniej przeprowadzają się na stałe. Z całą pewnością wpływ ma na to standard życia, dobre zarobki i bliska odległość do Polski. Jeśli właśnie jesteś na etapie wyjazdu do naszych zachodnich sąsiadów, to powinieneś pomyśleć o swojej przyszłości i bezpieczeństwie. Sprawdź, jakie rodzaje ubezpieczenia mogą przydać się osobom mieszkającym w Niemczech.

Ubezpieczenie komunikacyjne

Tego typu oferta dotyczy osób, które zamierzają zabrać ze sobą auto lub kupić pojazd już po przyjeździe. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie w Niemczech samochodu jest obowiązkowe, podobnie jak w większości krajów europejskich. Konieczne jest wykupienie OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które jest niezbędne do zarejestrowania pojazdu w niemieckich urzędach.

Ponadto wiele osób decyduje się na dobrowolne ubezpieczenie AC częściowe lub pełne. Warto wziąć pod uwagę skorzystanie z takiej usługi, ponieważ można w ten sposób zabezpieczyć się na wypadek kradzieży samochodu lub zniszczenia go przez chuliganów czy też w wyniku np. huraganu. W przypadku pełnego AC kierowca może ponadto uchronić się przed ponoszeniem kosztów spowodowania wypadku drogowego.

Ubezpieczenie zdrowotne

Każdy pracownik lub przedsiębiorca podlega w Niemczech obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, dzięki któremu może korzystać za darmo z wielu usług w szpitalach i przychodniach publicznych. Mieszkańcy Niemiec bardzo często wykupują również prywatny pakiet z ubezpieczeniem zdrowotnym. Takie rozwiązanie pozwala im na udanie się również do wybranych placówek prywatnych.

Zdecydowanie warto zainteresować się wykupieniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Firma VKL.pl specjalizuje się w pomocy Polakom i może znaleźć idealny pakiet usług z godnych zaufania ubezpieczalni. W ten sposób można często znacznie szybciej skorzystać z pomocy lekarza, a także dostać zwrot pieniędzy za wizytę w prywatnej przychodni. Niepubliczne szpitale mogą także po prostu oferować wyższą jakość usług i indywidualne podejście do pacjentów.

Ubezpieczenie turystyczne

Dobre zarobki pozwalają na spędzenie urlopu poza Niemcami. W takim przypadku warto pomyśleć o porządnym ubezpieczeniu turystycznym. Można oczywiście ograniczyć się jedynie do Europejskiej Karty Zdrowia, jednak takie rozwiązanie pokrywa jedynie koszt tylko określonych usług i dotyczy obszaru Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że transport medyczny do kraju zamieszkania jest naprawdę drogi, a wakacyjne wypadki lubią zaskakiwać.

Ponadto Polacy często odwiedzają także swój ojczysty kraj. Wykupienie ubezpieczenia turystycznego z pomocą VKL jako mieszkaniec Niemiec pozwoli również na bezpłatne skorzystanie z pomocy medycznej, jeśli podczas wizyty w Polsce przydarzy się nieprzyjemny wypadek lub choroba. Specjalne ubezpieczenie może przydać się zwłaszcza osobom, które lubią jazdę na nartach czy też sporty ekstremalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here