Karpacz

Ze względu na malownicze położenie przez cały rok do Karpacza przyjeżdżają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Nic dziwnego – miasto leży bowiem u stóp Karkonoszy, w dolinie rzeki Łomnicy i niemal u podnóży Śnieżki (jej polska część znajduje się w granicach Karpacza). To więc doskonała baza wypadowa, która pozwala na dobre poznanie jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów Polski. Przedstawiamy 5 tras w okolicy Karpacza, które warto przejść na początek.

W okolicy Karpacza przebiega prawie 100 km oznakowanych szlaków turystycznych o zróżnicowanych stopniach trudności. Który wybrać na początek? Gdzie znaleźć najbardziej atrakcyjne krajobrazowo trasy? Zarezerwuj nocleg w górach i wyrusz z nami na pełną przygód wyprawę w Karkonosze!

1.     Trasa na Śnieżkę przez Strzechę Akademicką

Jest to jedna z najpopularniejszych tras w okolicach Karpacza. Nic dziwnego – pozwala w końcu zobaczyć kilka znanych punktów Karkonoszy. Jest też dobra na początek, przez cały czas prowadzi bowiem kostką. Zaczyna się przy świątyni Wang, jednej z największych atrakcji turystycznych Karpacza, i biegnie niebieskim szlakiem. W drodze na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy, mijamy dwa schroniska: Samotnię położoną nad brzegiem Małego Stawu i Strzechę Akademicką.

2.     Trasa na Śnieżkę przez Krucze Skały i Przełęcz Sowią

Na Śnieżkę można dojść również innymi szlakami. Trudniejsza, będąca większym wyzwaniem, trasa prowadzi spod karczmy Bachus czarnym szlakiem w stronę Kruczych Skał (dawnego miejsca wydobycia złota i kamieni szlachetnych), dalej Sowią Dolinę na Sowią Przełęcz i do czeskiego schroniska Jelenka. To dobry punkt, by zrobić chwilę przerwy i skosztować czeskich specjałów. Stąd trzeba dojść już tylko do Drogi Jubileuszowej, która prowadzi na szczyt Śnieżki.

3.     Trasa do Kaplicy św. Anny przez zaporę na Łomnicy

Trasę można zacząć od zapory na rzece Łomnicy, czyli jednego z bardzo charakterystycznych punktów Karpacza. Zapora ma długość 105 metrów, a przez jej koronę biegnie szlak turystyczny. Trasa do Kaplicy św. Anny prowadzi czerwonym szlakiem (Głównym Szlakiem Sudeckim), dopiero pod koniec trzeba zejść na szlak żółty. Przy kaplicy znajduje się słynne Dobre Źródło, które przed wiekami było związane z pogańskim kultem wody. Podobno ten, kto siedem razy obiegnie kaplicę z wodą w ustach, będzie miał powodzenie w miłości.

Pamiętaj! Oznaczenia kolorystyczne szlaków pieszych nie pokrywają się z oznaczeniami tras narciarskich. Kolor nie ma nic wspólnego z poziomem trudności.

Zobacz Karpacz noclegi w prywatnym apartamencie z oferty Sun&Snow! Wszystkie obiekty są w pełni dostosowane do aktualnych norm sanitarnych. Apartamenty zostają wywietrzone i zdezynfekowane po każdym pobycie, a personel zachowuje bezpieczny dystans i stosuje wymagane środki bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here