Co to jest caravaning i dlaczego warto spróbować

Początki caravaningu w Polsce sięgają lat 70. ubiegłego stulecia. Od tego czasu organizowane są różnego rodzaju zloty i imprezy dla miłośników tej formy turystyki. Obecnie rozwija się ona bardzo prężnie w naszym kraju. Coraz więcej osób decyduje się na przemierzanie świata w ten niestandardowy sposób. Dla wielu jest to doskonały pomysł na wakacje z całą rodziną. Czym dokładnie jest caravaning i dlaczego warto spróbować? 

Caravaning — co to takiego?

Caravaning — lub w spolszczonej wersji karawaning — to forma turystyki motorowej. Polega ona na przemieszczaniu się za pomocą specjalnego pojazdu, przystosowanego do spania, przygotowywania posiłków i wykonywania czynności higienicznych. Inaczej mówiąc, pojazd ten, to mały, przenośny dom na kółkach, w którym znajduje się sypialnia, kuchnia i łazienka. Takim pojazdem może być przyczepa kempingowa, którą ciągnie się za pomocą samochodu, lub tzw. kamper, który posiada własny silnik.

Osoby, które regularnie wyjeżdżają na wakacje kamperem, często decydują się na zakup własnego pojazdu. Jeśli jednak chcemy okazjonalnie skorzystać z tej formy turystyki, to warto pomyśleć o czymś takim jak wynajem kamperów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy decydować się od razu na zakup samochodu i mocno nadwyrężać domowego budżetu. Wypożyczalnia kamperów daję nam możliwość spróbowania takiego sposobu na wakacje i zadecydowania czy jest to coś dla nas.

Takie usługi świadczone są w większych i mniejszych miejscowościach. Wynajem kampera w Warszawie to obecnie nie problem. Oczywiście taka opcja możliwa jest też w innych regionach Polski, zarówno na północy, jak i południu. Przykładowo wypożyczalnia kamperów na Śląsku również ma swoje miejsce.

Dlaczego warto zdecydować się na tę formę turystyki?

Wakacje kamperem to przede wszystkim wolność i niezależność. Nie trzeba myśleć o miejscu na nocleg i planować z góry wszystkich punktów podróży. Mamy tutaj sporą swobodę i możemy być spontaniczni. Własna baza noclegowa i gastronomiczna pozwala na zmianę planów w dowolnym momencie. Każda noc może być spędzona w innym miejscu. Zaletą jest również to, że nie musimy od razu kupować własnego pojazdu. Wypożyczalnia kamperów daje nam możliwość przetestowania takiej formy turystyki. Po pierwszym wyjeździe możemy zdecydować czy odpowiadają nam wakacje na kółkach.

Karawaning najczęściej wykorzystywany jest jako forma wakacji, jednak dla niektórych jest to sposób na życie. Są osoby, które przez cały rok mieszkają w kamperze i przemieszczają się nim po świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here