Atrakcje Belgii

Niewielki kraj, który ma do zaoferowania turystom wiele ciekawych atrakcji. Podróżowanie po Belgii jest niezwykle przyjemne, ze względu na świetną komunikację między poszczególnymi miastami. 

Nim przejdziemy do przedstawienia najciekawszych miejsc do zwiedzenia w Belgii, warto przytoczyć krótki opis tego niewielkiego, lecz interesującego kraju, który leży w Europie Zachodniej, a dokładniej w Niderlandach Południowych. Do jej sąsiadów zaliczyć można Niemcy, Luksemburg, Francję i Holandię. Od strony północnej państwo to ma dostęp do Morza Północnego. W kraju tym obowiązują trzy urzędowe języki – niderlandzki, francuski i niemiecki. Ponad połowa populacji posługuje się językiem niderlandzkim. W Belgii panuje monarchia konstytucyjna, a władzę sprawuje król Filip I Koburg. Waluta obowiązująca w tym państwie to euro.

Lista najwspanialszych atrakcji Belgii powstała z myślą o osobach, które nadal zastanawiają się nad wycieczką w tamte strony. Jeśli Twój plecak jest już spakowany, a buty trekkingowe gotowe na podbój nowych terenów, stwórz zestawienie najwspanialszych miejsc, które bez wątpienia musisz zobaczyć.

Jednym z głównych symboli Belgii są czekolada, piwo i gofry. Aby móc spróbować tych wszystkich pyszności, musisz najpierw zastanowić się nad tym jak dotrzesz do tego niezwykłego kraju. Do wyboru masz samolot, samochód lub autobusy. Ostatnia opcja – busy do Belgii jest najwygodniejszą opcją, jeśli chcesz ograniczyć wydatki związane z podróżowaniem.

Zwiedzanie Belgii

Do największych walorów niewielkiego kraju zaliczyć można piękne krajobrazy, architekturę sprzed setek lat, wyśmienitą czekoladę oraz niezwykle aromatyczną kuchnię. W trakcie swojej wycieczki staraj się jeść w lokalnych restauracjach, które będą serwować posiłki jedynie ze świeżych produktów.

Na jakie miejsca szczególnie zwrócić uwagę w trakcie odwiedzin w Belgii?

  1. Brugia – inaczej nazywana Wenecją Północy. Średniowieczne miasteczko, które położone jest w północno-zachodniej części kraju. Jej starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Urokliwe uliczki poprzecinane są kanałami, które na myśl przywodzą weneckie klimaty.
  2. Antwerpia – to portowe miasteczko ma wiele do zaoferowania podróżnym. Oprócz wspaniałego Muzeum Rubensa, który jest zarówno jego byłym domem, poprzez renesansowy ratusz, Katedrę Najświętszej Marii Panny, kończąc na zapierającym dech dworcu kolejowym pochodzącym z XIX wieku.
  3. Bruksela – na naszej liście nie mogło zabraknąć stolicy Belgii. Jest to nie tylko siedziba instytucji Unii Europejskiej, ale również nowoczesne miasto, które łączy w sobie współczesność z poprzednimi epokami. Koniecznie w tym miejscu należy zobaczyć Wielki pałac, gotycki ratusz i neogotycki Dom Króla.
  4. Gandawa – można o niej powiedzieć, że jej centrum przypomina nasz Gdańsk. Miasto to tętni życiem przez cały dzień. I nie ma się co dziwi, bo spacery nad kanałami wodnymi i piękna architektura skłania do zwiedzania.

Belgia to kraj, który zwiedzić można w kilka dni. Nie martw się, że coś umknie Twojej uwadze, ponieważ dzięki dobrze przygotowanej liście miejsc do zobaczenia, poznasz Belgię jak nikt inny.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na podróżowaniu, na drogę powrotną wybierz busy z Belgii do Polski. Dzięki temu środkowi transportu pokonasz wiele kilometrów w przystępnej cenie, a co najlepsze – gdy dopadnie Cię zmęczenie, po prostu spokojnie zaśniesz. W drodze z pewnością przydadzą Ci się również przekąski oraz coś do picia. Nie zapomnij również o ciekawej lekturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here