Afryka w zasięgu ręki

Afryka dla wielu z nas, nawet tych, którzy lubią podróżować wydaje się odległa i tajemnicza. Może dlatego, że tak naprawdę jest mało znana, a najwięcej informacji o Afryce można usłyszeć w związku z panującymi tam różnicami kulturowymi, zamieszkami i biedą. Jednak jest to kontynent naprawdę imponujący. I jak najbardziej atrakcyjny turystycznie. Jednym z krajów, które chętnie wybierane są na turystyczny cel to Kenia.

Fascynujące wakacje w Kenii

Kenia jest położona na wschodniej części Afryki tuż przy Oceanie Indyjskim, dzięki czemu możemy być pewni, że pięknych plaż tam nie brakuje. Jest to egzotyczny kraj, w którym natura, krajobrazy, widoki – to wszystko jest niespotykane w krajach europejskich. Bujne rośliny, kwiaty, drzewa, świat zwierząt to tylko cząstka tego, co można doświadczyć w tym kraju. Każdy, kto jest miłośnikiem zwierząt będzie miał tam co robić. Można bowiem z bliska tropić i obserwować fascynujący świat dzikich zwierząt, safari pełne parków i rezerwatów. Wycieczka po safari może odbywać się na dwa sposoby. Jednym z nich jest samochód, który pozwala zobaczyć dzikie zwierzęta z bliska, ale również balon, gdzie czeka nas niezapomniany widok z góry. Można w Kenii wytropić tak zwaną „Wielką Piątkę”. Jeśli uda nam się to zrobić, warto jak najszybciej zrobić pamiątkowe zdjęcia lampartowi, lwu, nosorożcowi, bawołowi, słoniowi. Najlepszy sposób na wyprawę na safari to wykupienie wycieczki w kenijskich biurze podróży, który zapewnia nocleg, wyżywienie, transport. To wszystko kosztuje w granicach 80 dolarów od osoby.

Niedaleko granicy z Kenią, w Tanzanii znajduje się jeden z najwyższych szczytów na świecie – Kilimandżaro. Wspinaczka po tej górze jest zarezerwowana dla wprawionych alpinistów i miłośników górskich wędrówek, a także tych, którzy opłacą pakiet. Do pokonania jest prawie 6 tys. m n.p.m, dlatego przygotowania muszą być staranne, bo może dopaść wspinacza choroba wysokościowa.

Kenia – wakacje w tym kraju mogą kojarzyć się również z pięknymi, białymi plażami. I słusznie, bo tak właśnie jest. Każdy, kto planuje wyjazd do tego kraju, powinien na swojej liście celów turystycznych zawrzeć również kenijskie plaże. Jedna z polecanych plaż – Diani Beach charakteryzuje się nieskończoną wręcz długością, białym, ciepłym piaskiem, a także sąsiadującą ciepłą, turkusową wodą Pacyfiku. Wzdłuż tej plaży znajduje się bardzo dużo hoteli i luksusowych kurortów. Inna polecana plaża to Tiawi Beach, która jest mniej oblegana przez turystów, ale również zachwyca możliwością nurkowania i bliskością rafy koralowej. Wśród licznych plaż w Kenii wyróżnia się również piękna, biała plaża Spiaggia delle Tartarughe. Wśród turystów ma ona bardzo dobre opinie i jest idealna dla osób, które preferują mniej znane i nie tak bogato zagospodarowane miejsca do plażowania i pływania.

Oprócz plaż i safari ważnymi elementami krajobrazu są parki narodowe i rezerwaty przyrody. Rozpościerające się tam widoki i świat zwierząt zapiera dech w piersiach. Park Amboseli charakteryzuje się rozpościerającym się widokiem na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Roślinność w tym parku to głównie suche zarośla, sawanna, a także tereny bagniste, wokół których rosną rzadkie krzewy oraz małe zadrzewienia. Świat zwierząt to liczne stada słoni, hipopotamów, żyraf, bawołów, lampartów, pawianów, hien, szakali. Liczne ptactwo tu występujące zachwyca ilością gatunków, jest ich kilkaset w tym parku. Dla wielbicieli ptaków jest to miejsce wymarzone do obserwacji, robienia notatek i zdjęć. Największy park w tym kraju oraz pierwszy powstały w Kenii to park Tsavo, w którym występuje bardzo duża liczba ogromnych baobabów. Słonie są tu pod całkowitą ochroną, co sprawia, że jest ich w tym parku naprawdę dużo. Źródła Mzima są ciekawym punktem turystycznym, w którym roi się od naprawdę interesujących gatunków zwierząt. Zamieszkują tam na przykład hipopotamy i krokodyle. Park Narodowy Tsavo należy zwiedzać tylko i wyłącznie z zatrudnionym tam strażnikiem. Innym parkiem narodowym, mniejszych rozmiarów jest Park Narodowy Jeziora Nakuru, który jest zdecydowanie najlepszym celem podróżniczym dla miłośników ptactwa. Znajduje się tam mnóstwo flamingów, które kąpią się w jeziorze Nakuru w dużych skupiskach. Na terenie parku znajduje się 450 innych gatunków ptaków. Flora na terenie parku również wyróżnia się setkami gatunków, które na pewno przyciągną uwagę miłośników egzotycznej roślinności. Na terenie parku znajduje się również wodospad Makalu. Wśród rezerwatów najpiękniejszy jest Masai Mara, a także charakteryzujący się zieloną sawanną i tropikalnymi lasami rezerwat Shimba Hills, w którym jest mnóstwo słoni, 200 gatunków motyli i ptaków.

Pobyt w Kenii jest zatem naprawdę bogaty w przeżycia. Świat zwierząt, roślin, bujna natura – to cechy charakterystyczne afrykańskiego kraju. Jednak nie należy zapominać, że podwodny świat jest równie piękny, co ten widoczny na powierzchni. Rafa koralowa, bo o niej mowa przyciąga wielu nurków z całego świata. Woda jest tam naprawdę ciepła – między 24 a 31 stopni. Najbardziej znanym miejscem do nurkowania i oglądania rafy koralowej jest Morski Park Narodowy Watamu i Malindi, ale również Mombasa Marine Park and Reserve, w którym dodatkowo można oglądać wrak statku towarowego. Na wysepce Wasini znajduje się Koralowy Ogród, który jest naprawdę niezwykły. Każdy turysta powinien tam się wybrać i to zobaczyć.

Ciekawą formą noclegu w Kenii są bardzo komfortowe namioty, a także luksusowe domki w kolonialnym stylu. Znajdują się one blisko natury. Można z okna oglądać dziką przyrodę, piękne widoki, lasy, sawannę i codziennie chłonąć ten widok, aby go dobrze zapamiętać. Oczywiście nie brakuje również hoteli, luksusowych kurortów, apartamentów i hosteli – wszystko na każdą kieszeń. Można też zanocować na prywatnym ranczo w Kenii.

Egzotyczne wakacje. Są one w zasięg ręki. Mimo tego, że jest to daleki kraj warto chociaż raz w życiu tam się wybrać. Kenia – wakacje marzeń to mało powiedziane. To są wakacje życia, niezapomniane przeżycia, przygody, piękna pogoda i słońce każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here