Wymarzony urlop

Przynajmniej raz w roku, każdy powinien wyjechać na dłuższy urlop, by odpocząć od codziennych obowiązków zawodowych i domowych. Na urlop można wyjechać samemu, z przyjaciółmi lub z rodziną, to już zależy od nas samych. Jest wiele wspaniałych miejsc w Polsce i za granicą, gdzie można podziwiać piękne widoki, poznać ciekawych ludzi czy też odpocząć w komfortowych warunkach. Nic więc dziwnego, że szczególnie okres wakacyjny, obfituje w ciekawe oferty wczasów w kraju i za granicą.
Kierunek Chorwacja
Jeśli chodzi o wczasy zagraniczne, to zdecydowana większość urlopowiczów już od kilkunastu lat decyduje się na Chorwację. To przepiękne państwo, które zachwyca niezwykłymi krajobrazami, posiada ciepły klimat i jest miejscem przyjaznym dla turystów z Polski i nie tylko. Na Chorwację warto się wybrać na co najmniej dwa tygodnie, tyle czasu potrzeba by nacieszyć się okolicą i skorzystać z wszystkich atrakcji dostępnych w danym miejscu. W Chorwacji na każdym kroku można się natknąć na różnego rodzaju plaże, co dla urlopowiczów ma ogromne znaczenie. Plaże są tu piaszczyste, piaszczysto kamieniste, żwirkowe oraz kamieniste. Dostęp do morza z każdego miasta jest bardzo bliski, a woda w morzu szczególnie w okresie urlopowym bardzo ciepła. W biurach podróży jest wiele propozycji wczasów w Chorwacji, jednak największą popularnością cieszy się oferta chorwacja – wakacje z dojazdem własnym. Państwo to leży dosyć blisko naszego kraju, dlatego też większość turystów z Polski, decyduje się na podróżowanie własnym samochodem, co jest wygodne i bardzo praktyczne. Można w ten sposób zabrać ze sobą dowolną ilość bagażu, a także odpoczywać po drodze, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Jest to w szczególności wygodne w sytuacji gdy podróżuje się z małymi dziećmi, które wymagają większej ilości przystanków po drodze. W samochodzie można też spokojnie zjeść po drodze a nawet się zdrzemnąć, jeśli jest się pasażerem. Na Chorwację warto się wybrać większą grupą osób, wtedy podróż jest przyjemniejsza.
Najpopularniejsze regiony Chorwacji
Decydując się na urlop w Chorwacji, trzeba podjąć decyzję o tym, który region tego kraju, zapewni nam najwięcej atrakcji. Do wyboru jest kilkanaście znanych pod względem turystycznym regionów, które mają wiele zalet. Na pierwsze miejsce wśród opinii zadowolonych turystów, wysuwa się region Dalmacja. To rejon, który ciągnie się od Zadaru aż do Dubrownika i jest wręcz oblegany przez turystów z całego świata. Centrum tego regionu to oczywiście Zadar, bardzo duże turystyczne miasto, gdzie można do woli korzystać z uroków morza Adriatyckiego, przepięknych plaż i licznych atrakcji dla turystów. Miasto to jest bardzo stare, ma około 3000 lat a w jego najstarszej części można znaleźć wiele budowli pochodzących z czasów starożytnych. Architektura tego miejsca dosłownie zapiera dech w piersiach, a miasto mimo tego, że nieustannie się rozwija, zachowało swój kameralny, ciepły, domowy klimat. Turyści bardzo cenią sobie malownicze widoki, jakie rozciągają się z każdego miejsca w tym mieście, urocze kafejki, gdzie można zjeść na wolnym powietrzu, muzykę miejscowych grajków, którzy przygrywają wieczorową porą na wszystkich uliczkach tego miasta.
Kolejnym bardzo znanym miejscem w Chorwacji jest Dubrownik. Mimo, że miasto to jest dosyć drogą lokalizacją, szczególnie jeśli chodzi o noclegi i wyżywienie, to jednak warto zapłacić nieco więcej za wczasy, by spędzić urlop w tak niezwykłym miejscu. Warto pamiętać o tym, że jeśli chce się pojechać na urlop w okresie wakacyjnym, to noclegi w Dubrowniku warto zarezerwować sobie z dużym wyprzedzeniem, bo później nie będzie tam wolnych miejsc. To na co szczególnie warto zwrócić uwagę w tym mieście, to słynne mury obronne, które ciągną się na całkiem sporej długości, a którymi można się bezpiecznie przespacerować, podziwiając okoliczne widoki. Na pewno warto też odwiedzić Fort Lovrijenac, gdzie można zobaczył kawał historii tego miejsca.
Kolejną cenną propozycją Chorwacji, jest Split. Miasto to słynie ze swojego starego miasta, gdzie można zachwycić się starodawną architekturą i pięknie zachowanymi zabytkami. To także miejsce gdzie jest wiele restauracji, kafejek, dyskotek i miejsc przyjaznych turystom w każdym wieku. Split mimo swojej popularności zachował swój kameralny charakter, co turyści bardzo sobie cenią.
Nie można też nie wspomnieć o miejscowości Zagrzeb. Miejscowość ta lansuje się dosyć wysoko na liście, bo jest to typowa miejscowość turystyczna. Mimo, że miejscowość ta leży około 100 km od morza Adriatyckiego i nie może się pochwalić pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą do kąpania, to jednak ma wiele zalet, które przyciągają do niego turystów. Zagrzeb jest stolicą Chorwacji i zarówno największym miastem tego państwa. W Zagrzebie przede wszystkim uwagę przykuwają przepiękne budynki, które mają bogatą historię. Przepiękne kościoły i cmentarze, domy w których mieszkają rodziny wielopokoleniowe, to coś, co na pewno trzeba zobaczyć. Warto na to miasto poświęcić co najmniej kilka dni, by przekonać się jak wiele ma do zaoferowania.
Jak widać Chorwacja jest wspaniałym miejscem na letni urlop. Pogoda przez większość czasu tu dopisuje, morze jest ciepłe a plaże bardzo zadbane. Co więcej państwo to odwiedza mnóstwo Polaków, nie ma więc problemu z dogadaniem się w lokalach czy w hotelach. To piękny kraj, który przede wszystkim zachwyca widokami. Góry i doliny a także ogromne morze, to coś, co zapewni wspaniałe wczasy. Podróż samochodem do Chorwacji, trzeba sobie starannie zaplanować, by po drodze nie czekały nas żadne przykre niespodzianki. Trzeba się zaopatrzyć w winiety, zabrać ze sobą Euro i paszporty. Trzeba też pamiętać o płatnych autostradach na Chorwacji. Taką podróż warto udokumentować zdjęciami i filmami, które będą wspaniałą pamiątką na długie lata. Każdy kto raz był na Chorwacji, na pewno chętnie wybierze się tam po raz kolejny. Państwo to jest tak duże, że można na Chorwację jeździć co roku a i tak zawsze trafi się w inne miejsce, które z pewnością zachwyci każdego turystę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here