Wymarzony urlop w Grecji

Niedługo będziemy snuć plany na pół roku w przód, czyli na okres wakacyjny i przedwakacyjny. Chętnie wyjeżdżamy na urlop w lipcu i sierpniu, ale też w kwietniu, maju i czerwcu kiedy temperatury w wielu krajach są coraz wyższe. Zimy również są tam łagodne, a lato jest naprawdę długie – przez kilka miesięcy można cieszyć się cudownym słońcem. Jeśli jeszcze nie byliśmy w tym kraju, a interesuje nas plażowanie i zwiedzanie antycznych zabytków to Grecja jest jednym z dobrych kierunków.

Jeśli marzą nam się wczasy Grecja all inclusive, to możemy przebierać w ofertach biur podróży. Jest to bowiem kraj najczęściej odwiedzany przez turystów, nie tylko polskich. Do Grecji przyciąga przede wszystkim piękna pogoda, wręcz w sezonie letnim upalna, piękne plaże, historyczne, antyczne pozostałości architektoniczne, kulturowe, związane z szeroko pojętą sztuką, infrastruktura, dużo rozrywek, piękne kurorty.

Oczywiście nie da się wybrać Grecji jako ogólny kierunek na wakacje, ale trzeba wybrać docelową lokalizację, bo całego kraju nie zdołamy zwiedzić w 2-3 tygodnie czy w niektórych wypadkach w tydzień. Jednym z chętnie wybieranych miejsc jest oczywiście stolica Grecji, czyli Ateny, które są idealnym punktem dla osób, które chcą zachwycić się zabytkami kultury antycznej. Jednym z celów każdego turysty powinien być zespół architektoniczny Akropolu, do którego należą jedne z najważniejszych zabytków za świecie, które opowiadają niesamowite historie z odległych czasów:
– Propyleje
– Erechtejon
– Apteros
– Partenon
– Muzeum Akropolu
Te zabytki to prawdziwa gratka dla miłośników świątyń sprzed tysiąca lat, które stały się później inspiracją dla wielu innych budowli. Odeon Hordona Attyka to kolejny, monumentalny zabytek, który mieścił kilka tysięcy widzów ze sceną, która ma 35 metrów. Teatr Dionizosa to kolejny zabytek, gdzie można poczuć się jakby żyło się jeszcze w czasach antycznych i oglądało się tamtejsze spektakle. Ateny znajdują się na wielu wzgórzach, które stanowią ścieżki turystyczne dla ludzi z całego świata. Na zwiedzanie Aten nie wystarczy jeden dzień. Żeby poznać to miasto, chłonąć w pełni to bogactwo kulturalne trzeba z pewnością poświęcić parę dni. Przyda się jeszcze w tym czas na wypróbowanie pysznego jedzenia w Grecji. To będzie na pewno kropka nad i wyprawy do Aten.

Grecja to też bardzo popularne, typowo turystyczne miejscowości, w których można spędzić naprawdę wyjątkowy czas. W tym kraju jest bardzo dużo pięknych wysp, które przyciągają bardzo wielu turystów. Jedną z nich jest wulkaniczna wyspa Santoryn. Jest tam wytwarzane pyszne wino, więc na każdym kroku można spotkać pola krzewów winnych. Wyspa charakteryzuje się przepiękną architekturą, dużą liczbą ruin, muzeami, których również jest bardzo dużo. Ze na szczytu Monastyr Prophet Elias można oglądnąć całe Santorini, okoliczne wyspy, wschody i zachody słońca, zachwycać się krystalicznie czystą wodą. Będąc na Santorini warto wybrać się na wycieczkę na dwie wyspy: Nea Kameni i Palea Kameni, gdzie turyści mają pozwolenie na zejście do kaldery czynnego wulkanu i wizytę w gorących źródłach. Słynne miasteczko Oia to jedno z najpiękniejszych na wyspie, na której rozpościerają się piękne widoki. Tam wschody i zachody słońca są podobno spektakularne.

Inna piękna wyspa, którą można obrać za cel jeśli marzą nam się wczasy grecja all inclusive to Mykonos. Piękne plaże, np. plaża Psarou z dala od tłumów i muzyki, życie nocne, przez które dzień zaczyna się późnym śniadaniem, pyszne jedzenie – lokalne przysmaki, tj. wędlina. Młyny, które są wizytówką wyspy to cecha charakterystyczna wietrznej wyspy. Kościół Panagia Paraportiani w kolorze białym to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli greckich, kolejna wizytówka wyspy. Spacer po wąskich uliczkach, wzdłuż domków z kolorowymi okiennicami to również obowiązek każdego odwiedzającego wyspę. W ogóle cała Grecja charakteryzuje się mnóstwem labiryntów, po których można chodzić godzinami i zachwycać się tą niezwykłą architekturą.

Rodos to piękna wyspa, która również cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. Miasto Rodos jest podzielone na Stare Miasto i Nowe Miasto, które zdecydowanie warto dogłębnie zwiedzić i przyjrzeć się zachowanym osadom europejskim. Pataloudes – Dolina Motyli to niesamowicie relaksujące miejsce, w którym natura bujnie się rozprzestrzenia, jest mocno zalesiona, a wiosną i jesienią lata tam mnóstwo kolorowych motyli. Liczne drzewa oraz wodospady sprawiają, że ożywcze powietrze ochładza i jednocześnie relaksuje. Lindos to miasto, w którym najczęstszym widokiem są białe domki, małe uliczki i czyste, krystaliczne morze. Pięknie i klimatycznie.

A kto nie słyszał o Zakynthos? Na pewno wielu z nas kojarzy wyspę jako kolejny cel podróżniczy w Grecji. Charakteryzuje się licznymi jaskiniami blisko morza zwanymi Blue Caves. Xigia to niezwykłe miejsce, naturalne SPA, w którym można doświadczyć zapachu siarki ze źródeł siarkowych, które uchodzą do morza. Zatoka Wraku to najpiękniejsza plaża na Zakynthos, gdzie znajduje się wrak statku przemytników papierosów. Na wyspie można spotkać naprawdę rzadki gatunek żółwia Caretta caretta. Są one bardzo dużych rozmiarów i ze względu na to, że są na wyginięciu, warto je zobaczyć jak najszybciej.

Wyspa Ios to kolejny chętnie wybierany przez turystów cel podróży. Piękne plaże i szalone imprezy – tego na pewno można doświadczyć na wyspie. Mylopotas Beach to cudowna plaża do sportów wodnych, która wieczorem zamienia się w klub plażowy, gdzie można oddać się szaleństwu do rana. Małe miasteczko Chora to przede wszystkim znane już wąskie uliczki i małe, klimatyczne domki. Im wyżej będziemy się wspinać na wsi Chora tym lepsze widoki będziemy mogli podziwiać z góry. Miłośnicy historii zdecydowanie powinni zwiedzić Paleokastro (ruiny bizantyjskiego zamku) oraz Skarkos (stanowisko archeologiczne, gdzie została odkryta osada z epoki brązu). Liczne wzgórza z wąskimi uliczkami zachęcają do wypożyczenia quada lub skutera czy samochodu, aby zwiedzanie wioski było możliwe, bo podjazdy są naprawdę miejscami strome.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here