Wyjazdy Incentive

Motywacja to nieodłączny element zarządzania. Można ją zdefiniować jako zbiór czynników, które sprawiają, że ludzie zachowują się w określony sposób. Każdy dobry manager wie jaki rodzaj wzmocnienia zastosować w odpowiedniej sytuacji, wobec swoich pracowników. Narzędzi i podejść do kwestii motywacji jest wiele. Pierwszym, oczywistym przykładem, jaki przychodzi do głowy, jest oczywiście podwyżka. Awans, większa władza oraz możliwość podejmowania istotnych decyzji w firmie to kolejne cele, które napędzają nas do działania i rozwijania kariery w danej organizacji. Motywacja opiera się więc na zaspokajaniu nieskończonej ilości potrzeb człowieka. Trzy rodzaje potrzeb według Alderfera to:

  • Potrzeby egzystencji – czyli fizjologiczne oraz bezpieczeństwa
  • Potrzeby integracji – przynależność i zrozumienie grupy oraz szacunek
  • Potrzeby rozwoju – wzrost oraz samorealizacja

Wspomniana podwyżka oraz awans odpowiadają, w powyższej teorii, potrzebom bezpieczeństwa oraz samorealizacji. Pozostaje jeszcze kwestia przynależności do grupy. Dobre znajomości i rozumiejący się zespół w pracy, to coś, czego pragnie każdy pracownik oraz pracodawca. Jak w takim razie sprawić, aby pracownicy pnący się po szczeblach kariery, odnoszący sukcesy chcieli zostać dłużej w organizacji? Ciekawym, rosnącym na popularności w świecie biznesu rozwiązaniem są wyjazdy incentive – czyli wyjazdy motywacyjne!

Wyjazdy incentive – więcej niż motywacja

Turystyka motywacyjna to rodzaj turystyki biznesowej. Rozwiązanie to jest stosowane głównie w USA, jednak coraz częściej spotyka się z nim w państwach europejskich. Wyjazdy incentive są formą nagrody dla zasłużonych pracowników. Podróże tego typu są opłacane przez pracodawców. Biorą w nich udział podwładni (niekiedy ze swoją rodziną), którzy wyróżnili się swoimi osiągnięciami. Podczas takiego wyjazdu nie ma mowy o sprawach biznesowych. Jest to ekskluzywna podróż, często w egzotyczne, ciekawe miejsce, która tworzy przestrzeń do relaksu oraz integracji pracowników. Możliwość udziału w takim wyjeździe, w danej firmie, automatycznie wzmaga motywację pracowników. Wyjazdy te, nie są bowiem zwykłymi wycieczkami, organizowanymi przez biura turystyczne. Firmy, organizujące takie wyjazdy, dbają, aby były one wyjątkowe i niepowtarzalne. Możliwość wzięcia udziału w wyjeździe incentive ma ekscytować. Nie ma mowy o złym planie, nudzie i rozczarowaniu!

Podróże motywacyjne, jako narzędzie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, jest bardzo skuteczne. Wspólne przeżycia podczas wyjazdu sprzyjają integracji. Pracownicy mogą poznać się poza biurem. Wyłaniają się nieformalni przywódcy, tworzą się nowe znajomości, linie komunikacji. To wszystko wpływa na działanie i obraz organizacji po powrocie. Spośród wielu korzyści, wynikających z organizowania wyjazdów incentive, najistotniejszymi są:

  • Motywacja pracowników do działania i wyznaczania sobie kolejnych celów
  • Zachęcanie wszystkich pracowników do ambitnego i kreatywnego rozwoju w firmie
  • Integracja zespołu, wzrost morale
  • Budowanie obrazu oraz kultury organizacyjnej
  • Utożsamianie się pracowników z organizacją
  • Zacieśnianie więzi pracowniczych
  • Uzdatnianie komunikacji pionowej oraz poziomej w organizacji

Jak zorganizować wyjazd incentive?

Wyjazdy incentive to nie tylko narzędzie do motywacji. Forma ta niesie za sobą wiele dodatkowych korzyści dla pracowników oraz całej firmy. Zorganizowanie takiego wyjazdu nie jest rzeczą łatwą. Specyfika turystyki motywacyjnej to przede wszystkim jej niepowtarzalność. Cel wyprawy musi być fascynujący, a wykonywane tam aktywności oryginalne, z odrobiną adrenaliny. Azory, Andaluzja, Dominikana – piękno tych miejsc, bez profesjonalnego planu wyjazdu, nie wystarczy, do stworzenia więzi i wzbudzenia motywacji wśród pracowników. Istnieją profesjonalne firmy, które zadbają o to, aby wyjazd incentive dla pracowników był niezapomnianym przeżyciem. BCT incentive jest jedną z nich. Szeroka oferta destynacji zapewnia wielokrotną niepowtarzalność wyjazdów. Jest to również możliwość dla małych firm, by organizować podróże tego typu, do bliższych, ale równie intrygujących miejsc. Sprawdź ofertę BCT inventive: https://bctincentive.pl/oferta. Nie zwlekaj! Zaplanuj wyjazdy incentive i rozwijaj swoją firmę z ambitnym, zmotywowanym zespołem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here