Wakacje w Mykonos

Mykonos to wyspa leżąca na Morzu Egejskim, która należy do Grecji, a konkretnie do archipelagu Cykladów. Jest idealnym miejscem na wakacje dla wielu miłośników klimatycznych miejsc i pięknych widoków oraz wspaniałej pogody i licznych imprez. Co więcej wyspa ta oferuje swoim odwiedzającym wspaniałe atrakcje, wiele miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Dodatkowo, będąc na wyspie nie można przejść obojętnie obok wyjątkowej greckiej kuchni, której spróbować można w każdej knajpie czy restauracji znalezionej podczas odkrywania wyspy, a która z pewnością podbije serca wielu osób. Greckie wyspy od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów zarówno z Polski, jak również z wielu innych zakątków świata, którzy właśnie tam decydują się spędzić swoje urlopy czy czas wakacyjny. Nic w tym dziwnego, ponieważ Grecja posiada wiele wysp i pozwala zobaczyć i spędzić czas w jak najlepszy sposób. Mykonos – wakacje to obok Santorini i Skiathos wyspa najchętniej odwiedzana także przez celebrytów i inne znane osoby. To właśnie za ich sprawą wyspa ta stała się tak rozpoznawalna. Wyspa oferuje przede wszystkim piękne widoki i architekturę. To tutaj można spotkać charakterystyczne dla wyspy jak i dla całej Grecji białe domki z niebieskimi dachami, pokrywające wzgórza wyspy. Charakterystyczne domki, które doskonale nadają klimat, a naturalne piękno czyni Mykonos wyspą wyjątkową i zdecydowanie górującą nad innymi wyspami, zarówno greckimi jak i europejskimi.

Planując podróż na Mykonos najlepiej zdecydować się na okres po sezonie, który trwa tam od czerwca do sierpnia i wtedy też jest tam drożej niż poza sezonem. Dobrą opcją będzie wybór września, gdyż w Grecji będzie wtedy nadal ciepło, a z racji tego, że to czas po sezonie, będzie zdecydowanie taniej i mniej tłoczno. Szukanie biletu warto rozpocząć już wcześniej, by znaleźć jak najlepsze oferty. Zdarza się często, że bilety lotnicze na jedyne na tej wyspie lotnisko zakupione wcześniej są kilka razy tańsze od tych kupowanych już podczas sezonu lub przed samym sezonem. Warto w tym celu używać różnego rodzaju wyszukiwarek internetowych, które same sprawdzają ceny i w razie promocji wysyłają powiadomienia. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie przegapimy żadnych obniżek, a bilety lotnicze zostaną zakupione za odpowiednią i atrakcyjną dla nas kwotę. Znalezienie biletu lotniczego to jedna rzecz, oprócz tego konieczne jest również znalezienie hotelu, gdzie będzie można przenocować. Tak samo jak do lotów, tak i do miejsca zakwaterowania jest na internecie wiele wyszukiwarek, które służą znalezieniu najlepszej oferty. Dla osób, które nie decydują się na wyjazd na własną rękę dobrą opcją będzie skorzystanie z biura podróży, które zajmie się wszystkim za nich i znajdzie najlepsze oferty i najlepsze hotele, a klientom pozostanie tylko wybrać z nich taką ofertę, która będzie ich satysfakcjonowała zarówno zaplanowanymi atrakcjami, hotelem jak i kwotą pieniężną.
Po przybyciu na wyspę, trzeba będzie zorganizować sobie transport. Poruszanie się po wyspie to nic trudnego, ponieważ kursują tam zarówno taksówki jak i lokalne autobusy, które dowożą do konkretnych przystanków. Warto jednak wcześniej sprawdzić połączenia lub ewentualnie dowiedzieć się o możliwości wynajęcia samochodu, aby móc sprawnie i bez większych problemów poruszać się po wyspie czy też zwiedzać poszczególne atrakcje, które wyspa oferuje turystom. Miejsca, które warto zobaczyć na wyspie Mykonos to między innymi miasto czyli Mykonos Town lub inaczej zwane Chora. To klimatyczne miasteczko z wąskimi, pięknymi uliczkami, klimatycznymi domkami i magiczną atmosferą. Warto odwiedzić również tak zwaną Małą Wenecję czyli bardzo klimatyczne miejsce, w którym warto wybrać którąś z restauracji I spróbować pysznego greckiego wina oraz podziwiać zachód słońca. Mała Wenecja to dzielnica wyspy w której domy mieszkańców położone są równo z linią wodną, a tarasy i balkony położone są nad morzem. Domy te posiadają bezpośrednie wyjście do morza, a także magazyn podziemny. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wyspy są wiatraki, które stoją na wyspie już kilkaset lat i w tym momencie służą głównie jako ozdoba wyspy, gdyż nie działają, jednak ich budowa i wyposażenie w każdej chwili pozwalają na ponowne uruchomienie wiatraków, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Innym ciekawym zabytkiem jest kościół Paraportiani, który składa się z pięciu mniejszych kościołów, a każdy z nich poświęcony jest innemu świętemu. Będąc na wyspie Mykonos warto również zobaczyć latarnię morską Armenistis, która mieści się na północy wyspy. Wyspa posiada bardzo dużo plaż, które są celem wielu turystów preferujących taki rodzaj relaksu i odpoczynku od zwiedzania. Wszystkie plaże mają też dojazd autobusowy z różnych miast i miasteczek na wyspie. Warto odwiedzić taką plażę jak Paradise Beach, czyli jedną z najbardziej znanych i polecanych, gdyż wokół niej umiejscowione są restauracje i knajpy z bardzo dobrym jedzeniem i nie tak drogim, jak na turystyczną kieszeń. Można również wynająć leżaki.

Z ciekawostek, które warto wiedzieć na temat wyspy to między innymi to, że grecka mitologia wskazuje, że nazwa Mykonos wywodzi się od pierwszego jej władcy, czyli Mykona, potomka Apolla. Co więcej wyspa miała być też miejscem w którym odbyła się słynna walka Zeusa z Tytanami, a także to tutaj Herkules zabił Gigantów, których zadaniem było ochraniać Olimp. Wielkie skały, które można spotkać na wyspie są według mitologii ciałami zabitych Gigantów. Wyspa Mykonos to miejsce gdzie słońce można spotkać przez większą część roku, a deszcz występuje tam tylko w porze zimowo-wiosennej. Warto również wiedzieć, że maskotka wyspy to tak zwany pelikan baba czyli pelikan różowy lub pelikan Petros, którego można spotkać spacerując po wyspie. Na Mykonos można również odwiedzić muzea. Pierwszym z nich jest Muzeum Archeologiczne powstałe w 1905 roku. Jest to najstarsze muzeum na wyspie. Drugie muzeum to muzeum Egejskie, które promuje Grecję i jej historię związaną z morzem. Trzecie muzeum, które również warto odwiedzić to muzeum folkloru w którym można zobaczyć stare elementy i wyposażenia domów, rzeźby, ceramikę, a także modele statków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here