Wakacje na mazurach

Zdecydowana większość osób ma pozytywne skojarzenia z wakacjami. Okres ten kojarzy nam się z wypoczynkiem, relaksem oraz oderwaniem się od codziennych obowiązków. Jeżeli uważacie, że wakacje to tylko zagraniczne drogie wycieczki do krajów ze średnimi rocznymi temperaturami przekraczającymi 27 stopni Celsjusza to jesteście w błędzie. Wakacje – mazury to zdecydowanie dobry pomysł!
Ilekroć słyszymy od znajomych, że warto wyjechać na wakacje w ciepłe kraje powinna nam się zapalić żółta lampka czy oby na pewno zwiedziliśmy już wszystkie niesamowite miejsca, które oferowane są przez naszą ojczyznę. Dzisiaj wakacje – mazury. Według nas jeden z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Czy warto tam się udać?
Odpowiedź jest jednoznaczna – oczywiście, że tak. Co możemy tam zobaczyć i dlaczego warto tam się udać?
Mazury to geograficzna kraina, położona na Północy kraju cechująca się dużą ilością jezior i zbiorników wodnych. Mazury to także synonim lasów, czystego powietrza i pięknych widoków.
Kto może się tam wybrać?
1. Miłośnicy wody. Na mazurach możemy zaspokoić potrzebę kontaktu z wodą! Wszyscy Ci, którzy uwielbiają wodę, pływanie, jachty, rowerki wodne oraz jachty powinni włączyć myślenie w stylu „wakacje – mazury”. To bez wątpienia doskonały pomysł! Z racji na obecną ilość jezior i zbiorników wodnych możemy korzystać z nich bez żadnych ograniczeń. Każdy może popływać w krystalicznie czystej wodzie. Na terenie Mazur istnieje wiele wypożyczalni sprzętu wodnego: kajaków, rowerków wodnych, łódek oraz jachtów. Często w tych miejscach możemy także zapewnić sobie inną rozrywkę – dedykowaną raczej dla amatorów. Mowa tu oczywiście o kursach i lekcjach z trenerami. Ile musimy zapłacić za taką przyjemność? Różnie – od 30 do nawet 1500 zł za godzinę. Wszystko zależy od tego którego ze sportów wodnych chcemy się uczyć, jak drogie jest używane w nim paliwo, jakie doświadczenie posiada trener oraz jaką renomę ma firma u której dany kurs czy szkolenie kupujemy. Warto jednak wydać trochę pieniędzy, ponieważ często gwarantuje to niezapomniane wspomnienia.
2. Osoby kochające naturę. Wszyscy zakochani w naturze – termin „wakacje – mazury” jest dla Was! Dlaczego? Śpieszymy z odpowiedzią. Mazury to nie tylko liczne ilości wody. Całe Mazury posiadają niezliczone ilości lasów, polan oraz łąk. Możemy tu spotkać niezliczoną ilość odmian drzew, krzewów oraz roślin. Czy warto to zobaczyć? Tak! Jest to jedyny tak zalesiony fragment Polski. Jest to siedziba natury i dzikiego życia. Poza bujną roślinnością na pewno natkniemy się na wiele zwierząt. Tak – zwierzęta w mazurach są wszędzie. Idąc mazurskimi ścieżkami cały czas będą nam towarzyszyły śpiewy ptaków. Przy odrobinie szczęścia w lesie zobaczymy także sarnę czy dzika. Wniosek z tego prosty. Wszyscy miłośnicy natury uciekajcie na Mazury!
3. Turyści z zagranicy. Niby czemu turyści mieliby odwiedzać właśnie Mazury? Ponieważ teren ten jest ewenementem na skalę światową. Wątpliwe jest żeby Grecy, Niemcy czy Portugalczycy mieli okazję zobaczyć takie cuda natury jak Mazury w innych krajach. Szczególnie polecane jest to dla osób, które pragną uciec od korporacyjnego ładu,, domowych obowiązków oraz szumu miasta. Zachęcajmy więc naszych zagranicznych znajomych do odwiedzin Mazur – wspierajmy naszą turystykę! Sprawmy aby Polak pomagał Polakowi i wspierał jego lokalne biznesy.
4. Osoby z problemami dróg oddechowych. Te osoby także powinny myśleć – wakacje – mazury. Dlaczego? Ze względu na czystość powietrza. Jest to kraina uzdrowiskowa. Mazur mogą pochwalić się największą czystością powietrza w całej Polsce! Brak tam spalin czy smogu. powietrze jest przejrzyste i klarowne. Lekarze często zalecają wyjazd na dłuższe wakacje na Mazury osobom cierpiącym na choroby górnych dróg oddechowych np. astmę. Jest to bez wątpienia obowiązkowy punkt podróży dla tych osób! Zaznaczajcie to na mapie swoich przyszłych celów!
5. Biznesmeni i przedsiębiorcy. Pewnie większość myśli teraz, że to całkowita bzdura. Nic bardziej mylnego. Mazury są doskonałym miejscem dla początkujących ale także dla doświadczonych przedsiębiorców. Czym jest to uwarunkowane? Wynika to z fakty, że Mazury są pod tym względem słabo rozwinięte w związku z czym kładzione są duże dotacje zarówno te rządowe jak i z Unii Europejskiej na ekonomiczny rozwój tego rejonu. Jeżeli, będziemy chcieli założyć tam działalność to ma to wiele plusów. Pierwszym z nim jest niska cena zakupu gruntów. Owszem – ziemie na Mazurach są wyjątkowo tanie. Sprzyja to zakupowi działek pod duże działalności przemysłowe. Kolejnym bardzo istotnym plusem są ogromne dofinansowania dla przedsiębiorców, którzy planują rozkręcić swój biznes w branży ekologicznej. Może warto się nad tym zastanowić? Wielu z Nas myśli zapewne, że lepiej otwierać swoje firmy w pobliżu wielkich miast. Zróbmy jednak bilans korzyści i strat dla regionów takich jak Mazury. Może to właśnie Mazury są gospodarczo korzystniejsze pod zakładanie własnej działalności gospodarczej?
6. Sportowcy. Tyczy się to głównie sportowców którzy uprawiają dziedziny sportów wodnych. Dla nich jest to miejsce doskonałe! Można tu doskonale wyciszyć się przed turniejem czy kolejnymi zawodami i treningami. Można wstawać o wschodzie słońca aby rozgrzać się biegając po pięknych lasach i polanach. Sportowcy z powodzeniem mogą trenować na jeziorach. Jest to miejsce często odwiedzane przez wioślarzy czy pływaków. Na Mazurach ponadto często odbywają się ogólnopolskie a nawet ogólnoświatowe turnieje żeglarskie. Na pewno miejsca do pływania nie zabraknie – gwarantujemy. Nie bez powodu Mazury nazywane są krainą Tysiąca Jezior.

Nie są to jedyne zalety tej krainy geograficznej. Można by wymieniać ich bez ograniczeń. Dobrym przykładem jest chociażby mazurska kuchnia obfitująca w naturalne składniki. Jest to jednak temat na tyle obszerny, że można o tym bez wątpienia napisać kolejny artykuł.
Podsumowując artykuł warto jeszcze raz podkreślić – wakacje – mazury – świetny pomysł! Czy Wy także czujecie się przekonani do wakacyjnego wyjazdu na Mazury?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here