Rum Bacardi

Rum kojarzy nam się przede wszystkim z morzem. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie w krajach nadmorskich jego produkcja sięgnęła zenitu. Wszystko to dzięki trzcinie cukrowej, dla której tamtejsze warunki były idealne. Przyjmuje się, że rum został rozsławiony dzięki piratom, którzy posiłkowali się nim podczas długich rejsów po morzu. Jaka jest jego dokładna historia?

Rum – jak zmieniał się na przestrzeni lat?

Historia rumu sięga antycznych Chin oraz Indii, jednak mówi się o tym bardzo mało. Stamtąd, z pomocą Arabów dotarł do Europy, a następnie dzięki Krzysztofowi Kolumbowi do Ameryki. Okazało się, że trzcina cukrowa świetnie przyjmuje się w tamtejszych warunkach i w niedługim czasie zaczął powstawać rum. Pierwsze butelki pochodzą z rąk niewolników, którzy jako pierwsi odkryli, że melasa może być fermentowana do postaci alkoholu. Wieści rozniosły się bardzo szybko, a rum stał się głównym produktem wytwarzanym na wyspach. Można było go znaleźć w rękach każdego. Dosłownie! Pili go marynarze, bezdomni oraz bogaci. Pierwsza destylarnia powstała w 1862, a za jej powstaniem stoi Facundo Bacardi, którego nazwisko widnieje na etykiecie rumu Bacardi. Jego żona również ma swój udział w całym procesie, ponieważ wymyśliła jakim logiem powinien posługiwać się trunek męża. Staje się nim nietoperz. Nie jest to przypadkowe, bowiem w destylarni znajduje się ich ogrom. Symbolizują zdrowie, pomyślność i jedność rodziny.

Rum Bacardi – gdzie najlepiej go kupić?

Rum Bacardi możemy kupić w praktycznie każdym sklepie stacjonarnym. Jednak ceny tego typu produktów są często wygórowane. Warto więc rozejrzeć się po sklepach internetowych, które skupiają się na sprzedaży samych alkoholi. Jeden z nich, zdecydowanie warty uwagi znajdziemy tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/61-rum. Rum Bacardi to idealny kompan zarówno letnich jak i zimowych dni. Sprawdzi się idealnie w orzeźwiającym drinku Cuba Libre lub w połączeniu z ciepłą herbatą. W każdym razie, na pewno warto się z nim zaprzyjaźnić dla walorów smakowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here