Odkryj piękno Karaibów: Dominikana

Moda na egzotyczne wyprawy trwa w najlepsze, a planowanie takich podróży staje się coraz łatwiejsze. Dzięki temu miłośnicy słońca, rajskich plaż i przygód mogą korzystać z coraz ciekawszych ofert. W turystycznych katalogach, obok azjatyckich i afrykańskich państw, często pojawiają się propozycje wypoczynku na terenie Ameryki Środkowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tu Karaiby oraz leżąca na wyspie Haiti Dominikana. Dlaczego warto zainteresować się tym krajem? Dla kogo wypoczynek w tej części świata może się okazać ciekawą propozycją?

Dominikana z pewnością zasługuje na uwagę miłośników podróży. Jest ona drugim pod względem wielkości państwem na Morzu Karaibskim, a wielkim jej walorem jest położenie na słynnej Haiti – wyspie, której plaże stały się symbolem dobrego wypoczynku i świetnej zabawy. Wspaniały klimat, malownicza sceneria oraz liczne atrakcje sprawiają, że kraj ten staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznych wypraw. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Dumą tego kraju są piękne plaże, przyciągające spragnionych słońca i relaksu gości z całego świata. Karaiby znane są też doskonale fanom sportów wodnych, nic więc dziwnego, że w gronie osób spędzających tutaj wakacje nie brakuje surferów. Dla nich wybrzeża Dominikany są wymarzonym miejscem na aktywny urlop nad morzem, a codzienne treningi w tak pięknej scenerii stają się wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem. Gdzie najchętniej wypoczywają goście? Na terenie Dominikany można wyróżnić dwa popularne regiony turystyczne. Jednym z nich jest Puerto Plata, drugim – Punta Cana. Na terenie miasta Puerto Plata na gości czekają nie tylko plaże i malownicze nadmorskie deptaki, ale i takie ciekawostki, jak katedra San Felipe Apóstol oraz biskupia rezydencja. W tym mieście można się też przekonać, jak ciekawą historią może się pochwalić Dominikana – wycieczki po Puerto Plata można połączyć przecież z wizytą na ternie szesnastowiecznej twierdzy San Felipe oraz ze zwiedzaniem Muzeum Sztuki Tainów. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też wszystkim turystom pobyt na terenie przylądka Punta Cana. Jest to najbardziej na wschód wysunięty skrawek Dominikany, który swymi niezwykłymi krajobrazami oraz doskonałym zagospodarowaniem turystycznym już dawno podbił serca turystów z całego świata. Nie lata gratką może się tu okazać wizyta na terenie rezerwatu Indian Eyes oraz spacer po miejscowym parku ekologicznym. W lokalnym krajobrazie miejsce bardzo ważne zajmują też nowoczesne kompleksy hotelowe, rozległe pola golfowe oraz plaże, na których można się nacieszyć beztroskim wypoczynkiem w przepięknej scenerii.
W czasie wycieczki po tym kraju nie można pominąć najważniejszego miasta Dominikany oraz jej stolicy. Rolę tę pełni Santo Domingo – niezwykły ośrodek miejski, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Jakie atrakcje czekają na jego terenie? Miasto, które zostało założone przez Bartolomeo Kolumba (brata słynnego Krzysztofa) to przede wszystkim urokliwa dzielnica kolonialna, którą znalazła się na liście UNESCO. Tu wciąż można poczuć klimat dawnych Karaibów, nacieszyć się ich pięknem oraz niepowtarzalną atmosferą.Wizyta w tej części Dominikany każdemu dostarczy wspaniałych wrażeń, będzie też jedyną w swoim rodzaju lekcją historii.

Co jeszcze warto zobaczyć w czasie pobytu na Dominikanie? Dla aktywnych nie lada gratką będzie wyprawa na Pico Duarte – najwyższy szczyt Karaibów. Wielką ciekawostką Dominikany jest też słone jezioro Enriquillo,będące dla odmiany najniżej położonym punktem na terenie tego kraju. O wyjątkowości tego jeziora decyduje też jego najbliższe otoczenie. Nad taflą wody wznoszą się przeciez dumnie tak piękne pasma górskie, jak Sierra de Neiba oraz Sierra de Bahoruco. Wszystko to sprawia, że jezioro Enriquillo zachwyca swoim widokiem, a spacer w jego rejonie staje się wyjątkową przygodą dla każdego.
Miłośników przyrody może oczarować Samana, kusząca górską scenerią oraz uroczymi wioskami. Region ten może się pochwalić parkiem narodowym Los Haitises, znanym z wapiennych wysepek oraz górskiej scenerii. Nie lada gratką są tu również jaskinie z autentycznymi inskrypcjami i rzeźbami Indian Taino. Możliwość ich zwiedzenia to wspaniała przygoda, która na długo pozostaje w pamięci gości. Dla tych, którzy na słonecznej Dominikanie szukają mocnych wrażeń, nie lada przygodą będzie też pobyt w rejonie wodospadu El Limon. Jest to największy wodospad w tym kraju, a chętnych na wypoczynek w jego rejonie nie brakuje.
A co z tymi, dla których priorytetem są mocne wrażenia i dobra zabawa? I oni na Dominikanie nie będą mogli narzekać na nudę. Na fanów przygód czekają wyjątkowo piękne jaskinie Fun-Fun. Zwiedza się je z miejscowym przewodnikiem, przy czym goście zainteresowani wnętrzem owych jaskiń są do nich opuszczani na specjalnych linach. Taka przygoda to moc emocji oraz niezapomniane wrażenia, które na długo pozostają w pamięci turystów uczestniczących w takiej wyprawie. Na zwolenników mniej typowych atrakcji czekają tu również oferty wypraw, w trakcie których można popływać w towarzystwie delfinów. W rejonie wybrzeża miejscowości Cabeza de Toro panują najlepsze warunki do organizacji takich wycieczek, nic więc dziwnego, że właśnie tę część Dominikany upodobali sobie miłośnicy morskich ssaków. Karaibskimi widokami można się też cieszyć w czasie wycieczek quadami. Ta forma podróżowania staje się na terenie Dominikany coraz bardziej popularna, a osób zainteresowanych takim właśnie zwiedzaniem przybywa z każdym sezonem. W czasie takich wycieczek można odwiedzać najpiękniejsze zakątki tego niezwykłego kraju oraz poszerzać swą wiedzę na temat jego kultury i historii. Podróż taka będzie jednocześnie wspaniałą zabawą oraz przygodą, którą turyści będą mogli wspominać jeszcze przez wiele miesięcy.

Dominikana to wyjątkowy kraj, który swym pięknem i różnorodnością może oczarować każdego. Kto postawi na wypoczynek w tym miejscu, ten z pewnością żałować nie będzie. Ten skrawek Karaibów może oczarować każdego, a wycieczki po Dominikanie będą wspaniałą przygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here