Najlepsze cele podróży w Europie 2021

Mimo że lato 2021 już minęło, to dzięki Komitetowi World Travel Awards można ponownie poczuć jego klimat. Przede wszystkim został ogłoszony najlepszy cel podróży w Europie w 2021 roku. Warto przyjrzeć się wynikom konkursu w kontekście planowania wyjazdu na wakacje w następnym roku.

Najlepsze warunki do wypoczynku latem 2021

Wiele osób zastanawiało się, czy Portugalia podtrzyma swoją świetną passę i ponownie dostanie tytuł najlepszego celu podróży w Europie. Tak było przez 3 ostatnie lata, ale jednak w 2021 roku została zdetronizowana przez Grecję. W ocenie Komitetu World Travel Awards to właśnie Grecja mogła się pochwalić najlepszym przygotowaniem do przyjęcia turystów. Wyróżnienie tym bardziej cenne zważywszy na specyficzny rok – nadal w obliczu pandemii koronawirusa. Dlatego ogromne znaczenie podczas przyznawania nagród miało nie tylko przygotowanie pod kątem bazy stricte turystycznej, ale także sporządzenie i przestrzeganie protokołów medycznych. Turyści przyjeżdżający do Grecji mogli zatem, jak zawsze, liczyć na piękną pogodę, wspaniałe zabytki i ciekawą kulturę, a jednocześnie czuć się bezpiecznie.

Warto przy tym podkreślić, że coraz więcej osób wybiera wyspy greckie na wakacje – są tak różnorodne, a zarazem kuszące swoim niepowtarzalnym klimatem. Przyciąga zabytkowa Kreta uważana za kolebkę kultury europejskiej, ale też nieco snobistyczne Zakynthos. Duży ruch turystyczny widać na Mykonos, które jest rajem dla zwolenników sportów wodnych oraz na najbardziej zielonej wyspie greckiej, czyli Korfu.

Najlepsza wyspa turystyczna w Europie

Madera

To portugalska Madera została jednak uznana za najlepszą turystyczną wyspę europejską. Trudno się dziwić temu werdyktowi, ponieważ ogród na Atlantyku – jak często mówi się o Maderze – wyróżnia niezwykła przyroda i spektakularne widoki. To na tej wyspie można podziwiać niesamowite lewady w lasach laurowych, ale także wspaniałe klify. A po całodziennych wrażeniach z tras spacerowych koniecznie należy skosztować przysmaków lokalnej kuchni, i to najlepiej przy dźwiękach fado.

Najlepsza plaża w wakacje 2021

Algarve

Wyróżnienie powędrowało do portugalskiego Algarve, które słynie z przepięknych plaż ze złocistym piaskiem. Ich urok podkreślają też wyjątkowe formacje skalne i wysokie klify. Co ważne, można skorzystać z najbardziej znanych plaż Algarve albo ukryć się przed tłumem na jednej z malowniczych plaż ukrytych wśród jaskiń, grot i zatoczek. Panują tam także świetne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych. A urok tego miejsca dopełniają pomarańczowe gaje, lasy piniowe i eukaliptusowe oraz słoneczna pogoda. Na wakacje do Algarve można polecieć np. z ITAKĄ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here