Najlepsze noclegi w Zakopanem

Gdy termin urlopu już ustalony, plan wycieczki opracowany, pozostaje nam znalezienie odpowiedniego miejsca do spania. Wbrew pozorom, jest to istotna sprawa. Źle wybrany nocleg może skutecznie popsuć nam humor podczas wyjazdu. Poniżej przyjrzymy się temu, gdzie szukać atrakcyjnych apartamentów w Zakopanem.

Apartamenty w centrum Zakopanego

Jeśli jest to nasz pierwszy wyjazd do stolicy polskich Tatr, zapoznajmy się z charakterystyką poszczególnych dzielnic w Zakopanem. Każda z nich ma do zaoferowania coś innego. Na przykład, apartamenty zlokalizowane na Gubałówce zwykle mają piękne widoki z okien. Jednak, znajdują się stosunkowo daleko od centrum Zakopanego. W samym centrum znajdują się natomiast Krupówki. Trudno tutaj jednak o atrakcyjne i jednocześnie niedrogie apartamenty, a okolica potrafi być bardzo głośna. Wszystko przez tłumy, jakie nawiedzają deptak na Krupówkach. Znajduje się tutaj dużo knajp, odbywa się intensywny handel uliczny, są dyskoteki, bary i puby. Latem, przy Krupówkach funkcjonuje nawet Diabelski Młyn. Zdecydowanie, jeśli poszukujemy spokojnego miejsca z ładną panoramą Tatr za oknem, pomijajmy Krupówki szerokim łukiem. Jeśli poszukujemy dobrych apartamentów zlokalizowanych blisko centrum, lepiej jest pomyśleć o budynkach zlokalizowanych wokół Bulwarów Słowackiego, gdzie powstało sporo ciekawych inwestycji takich jak np. apartamenty JLS – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/.

Spokojne dzielnice Zakopanego

Osoby ceniące sobie spokój powinny raczej skierować swoją uwagę do takich dzielnic jak Skibkówki, Krzeptówki, Jaszczurówka, czy Harenda. W każdej z tych dzielnic znajdziecie dostateczną infrastrukturę: sklepy, stacje benzynowe i restauracje. Jednocześnie, są to miejsca dobrze skomunikowane z centrum miasteczka. Również osoby, które wyjeżdżają do Zakopanego na narty, nie będą miały problemu z wydostaniem się z tych dzielnic do najpopularniejszych okolicznych wyciągów narciarskich (np. „Harenda“ w dzielnicy Harenda).

Jeśli chcielibyśmy zamieszkać w okolicy pełnej drewnianych zabytków, zamieszkajmy na Antałówce. Jest to zakopiańska dzielnica domków jednorodzinnych, położona na wzgórzu. Na każdym kroku znajdziemy tutaj stare drewniane wille pochodzące z czasów międzywojennych (np. słynna „Witkiewiczówka”). Zimą, znajdziemy tutaj wyciąg narciarski.

Wioski w okolicach

Jeśli poszukujemy terenów jeszcze bardziej odległych od wszelkiego ruchu turystycznego, warto pomyśleć o Toporowej Cyrhli, wiosce zlokalizowanej nad Zakopanem. Odnajdziemy ją podążając trasą nad Morskie Oko. Z Toporowej Cyrhli wyjdziemy wprost na kilka ciekawych szlaków pieszych po Tatrach. Jest to więc doskonała baza wypadowa dla górskich piechurów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here