serce
fot. Pixabay.com

Arytmia serca często jest efektem innych chorób. Pojawia się u osób chorujących na nowotwory, choroby serca, mające zaburzenia hormonalne, przyjmujące leki ze względu inne schorzenia a także zdarza się, że powodem jest nadmiar kofeiny.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/komorowe-zaburzenia-rytmu-serca/

 

Typy arytmii

Wyróżniamy trzy typy; pierwszy jest praktycznie bezobjawowy i zwykle nie wymaga leczenia. Często jest diagnozowany przy okazji innych badań lub po wykryciu innych chorób. Drugi typ może wymagać leczenia, trzeci natomiast jest typem złośliwym który niesie za sobą migotanie przedsionków. Objawiają się kołataniem serca jednak o różnym stopniu nasilenia. Niestety pacjenci często bagatelizują objawy przez co może dojść do zatrzymania akcji serca. Często pojawiają się duszności, omdlenia, potliwość które są bagatelizowane a mogą wskazywać na początek rozwoju arytmii. W tym celu konieczne są dokładniejsze badania.

 

Diagnoza komorowych zaburzeń rytmu serca

Do postawienia diagnozy najczęściej wykonuje się badanie EKG lub badanie Holtera. Na podstawie wyników lekarz ustala z pacjentem plan leczenia oraz zaleca jakie środki farmakologiczne będą najodpowiedniejsze. W lżejszych przypadkach zwykle wystarcza połączenie zdrowszego trybu życia wraz z lekami, jednak czasami konieczne może być wszczepienie stymulatora serca.

Przeczytaj też: http://www.freehostel.pl/zycie-po-zawale/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here