Ciekawe miejsca Maroko

Maroko – wczasy wielu smków, tak z pewnością można opisać wakacje w tym kraju. Państwo tp graniczy z 3500 km linii brzegowej i przecinają je różne pasma górskie, Maroko charakteryzuje się niesamowitą różnorodnością ludzi i krajobrazów. Położone jest między Oceanem Atlantyckim a Morzem Śródziemnym w Afryce Północnej, Maroko jest ścięte przez Góry Atlas i samotny pas gór Rif na północy.
Społeczeństwo w Maroku wciąż jest przesiąknięte muzułmańską tożsamością, ale toleruje różne typy ludzi, kultur i religii. To berberyjska i żydowska przeszłość pomaga utrzymać otwarty umysł ludziom, a Maroko jest jedynym krajem w świecie muzułmańskim z Żydowskim Muzeum Dziedzictwa. Gościnność w Maroku jest legendarna, a młode pokolenie bardziej otwarte niż kiedykolwiek. Przenoszone są tradycyjne sposoby myślenia na rzecz bardziej otwartego, zachodniego punktu widzenia.
Nie możemy rozmawiać o Maroku, nie wspominając o kilku regionach, które czynią ten kraj tak atrakcyjnym miejscem. Poniżej znajdują się niektóre z najważniejszych wydarzeń, które są w pamięci podróżnych podczas wizyty (niektóre z dala od szlaku turystycznego).
Merzouga to małe, saharyjskie miasteczko położone w południowo-wschodnim Maroku, 35 km od Rissani i 50 km od Erfoud. Merzouga słynie z wydm w regionie Erg Chebbi – najwyższych w Maroku. Jest to miejsce dla turystów, którzy chcą jeździć na wydmach wielbłądami i nocować w namiocie w stylu Beduinów.
Dolina Ziz także także zasługuje na uwagę. Źródło wody, która zasila Dolinę Ziz, znajduje się we wschodniej części gór Atlas. To, co większość podróżujących robi, to podziwianie widoków z górnych tarasów dostępnych z drogi. Można także zapuścić się w tę bujną oazę, aby poznać ludzi i ich sposób zrównoważonego rolnictwa, które wspierają życie w regionie przez tysiąclecie lat!
Piętnaście kilometrów od centrum Tineghir znajduje się wąwóz Todra, obszar ten jest domem dla rosnącej liczby turystów, którzy mogą sprawić, że lokalizacja nie będzie tak atrakcyjna jak kiedyś.
Ait Ben Haddou to miejsce nazwane przez UNESCO Światowym Dziedzictwem Zabytków, w prowincji Ouarzazate, było tłem dla kilku słynnych filmów i jest godnym przystankiem dla entuzjastów fotografii. Dalej znajdują się pozostałości Telouet – miejsca, które porównuje się do Ait Ben Haddou zarówno pod względem piękna, jak i historii, ale nie jest to typowy przystanek na szlaku turystycznym.
Erg Chigaga jest to rustykalna i usunięta Sahara z Erg Chigaga do której nie zapuszcza się zbyt wielu turystów, ponieważ jest ona nieco bardziej na uboczu niż Erg Chebbi. Region oferuje oszałamiające piękno, dziką przyrodę, tradycyjnych nomadów, a czasami ekstremalne zjawiska pogodowe, które sprawiają, że jest bardziej sezonowym miejscem w niektórych częściach roku.
Główne atrakcje turystyczne Maroka znajdują się w Marrakeszu, dlatego jest to najczęściej odwiedzane miasto. Następnie najczęściej odwiedzanymi miastami są Agadir, Casablanca, Tanger, Fez i Rabat, a następnie Ouarzazate, Meknés i jeszcze mniej odwiedzane miejsca, takie jak Tetouan.
Marakesz jest znany jako stolica Maroka pod rządami Youssef Ben Tachfine, ta „Perła Południa” pozostaje jedną z głównych atrakcji turystycznych. Jest to także miejsce, w którym, jak gdyby cofnąć się o dwa stulecia, można znaleźć gliniarzy walących młotkiem w miedziany souk lub innych pracowitych robotników w Souj Laghzal poświęconych wełnie, skórom owiec czy tkaniu dywanów.
Położone na szlakach handlowych łączących Ocean Atlantycki i Morze Śródziemne miasto Fez na północy Maroka jest kluczowym ośrodkiem handlu i przemysłu (fabryk włókienniczych, rafinerii, garbarni i mydła), dzięki czemu rzemiosło i tekstylia stanowią ważną część miasta. Miasto, którego stara dzielnica jest zaliczana do światowego dziedzictwa UNESCO, jest centrum religijnym i intelektualnym, a także klejnotem architektury. Można podziwiać piękny meczet Qarawiyin (zbudowany w IX wieku), mury obronne i Pałac Cesarski. Inne miejsca, których nie można przegapić to: Medresa Bou Inania, Grobowce Saadytów, Bab Bou Jeloud, Mauzoleum Moulay Idriss II, Fondouk Nejjarine, a także Pałac Królewski i żydowska dzielnica znana jako Mellah.
Na tle górskich szczytów Rif, Błękitne Miasto Chefchaouen w północno-zachodniej części rozciąga się na zboczu białej mediny, podczas gdy na południu, w celu uzupełnienia obrazu płynie rzeka Oued Laou. Założone w XV wieku, aby stawić opór inwazji hiszpańskiej i portugalskiej, dzisiaj jest małym miasteczkiem, które z dumą oferuje swoim gościom piękno słodyczy życia, zwłaszcza z błękitnymi ścianami oceanicznymi dzięki którym nazywane jest „Niebieskim Miastem”.
Kolejnym spektakularnym miejscem jest przepiękna zatoka Tangier położona nad morzem, jest ostatną pozostałością przed Cieśniną Gibraltarską i Europą. To portowe miasto jest barwnym miejscem, które ma oczy na przyszłość za białymi murami Medyny. Tanger, zamieszkały przez ponad milion ludzi, żyje w tej ambiwalencji.
Nazwa Essaouira pochodzi od Al Souirah (mała murowana twierdza). To miasto, położone między Safi na północy, a Agadirem na południu, było kiedyś znane jako Mogador. Chociaż jego mury są chronione przed piratami wszelkiego rodzaju, Essaouira ma swoje stopy w morzu i ręce na plaży. Do najbardziej prestiżowych zabytków Essaouira należą Porte de la Marine, zbudowany w 1769 r. lub La Skala du Port.
Rabat jest stolicą Maroka i jest symbolem ciągłości w Maroku. W samym sercu miasta stoi Wieża Hassana, ostatnia pozostałość niedokończonego meczetu. Za marmurowymi kolumnami Mauzoleum Mohammeda V budzi szacunek i ciekawość turystów.
Casablanka znana jako międzynarodowa metropolia, której rozwój jest nierozerwalnie związany z działalnością portową jest niezywkle ważnym międzynarodowym ośrodkiem biznesowym. Jako miasto komercyjne i przemysłowe zawiera wymiar duchowy z ikonicznym pływającym meczetem Hassana II, jednym z największych i najpiękniejszych na świecie.
Planując swoje wczasy w Maroko warto poświęcić więcej czasu na poznawanie historii tego miejsca, bowiem takiego bogactwa nie ma nigdzie indziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here