Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata przez cały rok. Jest to jeden z tych kierunków, gdzie nie ma większego znaczenia w jakim miesiącu się tam wybierzemy. Wiele osób tym chętniej odwiedza wyspy jesienią i zimą w celu ucieknięcia od chłodnych i ponurych miesięcy. Wysp Kanaryjskich jest jednak aż 7 i przed wyjazdem trzeba zdecydować, na której warto się zatrzymać na dłużej.

El Hierro – najmniejsza z Wysp Kanarysjkich

El Hierro to wyspa, która nie posiada zbyt wielu mieszkańców, jest tak naprawdę jeszcze dzika, dzięki czemu zielona i magiczna, Nie jest to bardzo popularny kierunek turystyczny jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie. El Hierro nie oferuje bogatego życia nocnego, trudno się na nią dostać i jest w całości biorezerwatem UNESCO. Ludność tam mieszkająca jest mocno nastawiona na pozostawienie tej zielonej wyspy nietkniętej. Spotkamy tu dziesiątki wulkanów oraz bardzo mało plaż. Jest to wyspa idealna dla miłośników przyrody, których pragnieniem jest cisza i relaks wśród dzikiej przyrody. Najpiękniejszym punktem na wyspie jest latarnia morska w Orchilla.

La Gomera – wyspa dla uciekających przed wielkimi miastami

La Gomera jest niewiele większa od El Hierro. Nazywana jest czasami Wyspą Kolumba, który gościł na niej trzy razy. Wyspa charakteryzuje się występowaniem lasu cedrowo-wawrzynowego. Spotkamy tu liczne doliny i wąwozy, które zapierają dech w piersi. Wyspa oferuje zwiedzanie większych kolonialnych miast takich jak San Sebastian oraz tradycyjnych, pełnych uroku wiosek.

La Palma – wyspa dla wielbicieli wspinaczek

Na La Palmie główną atrakcją jest stromy wulkan, który obejmuje bardzo małą wyspę – w konsekwencji już od poziomu wybrzeża turysta musi nastawić się ostrą wspinaczkę w górę. Najwyższy szczyt przekracza tutaj 2500m co jest idealną atrakcją dla fanów górskich wspinaczek. Znajdziemy tutaj również kilka niewielkich czarnych plaż. Miłośnicy górskich wędrówek kochają wyspę La Palma również za świetnie zachowane szlaki.

Lanzarote – wyspa jakby z Marsa

Lanzarote jest dość nietypową wyspą i nie każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Po pierwsze jest tutaj baaaardzo gorąco i sucho. Nie znajdziemy na niej zieleni, czy wielkich gór. Ta wyspa charakteryzuje się trzema kolorami: czarnym, brązowym i białym. Na wyspie pojawiają się silne wiatry, ale kryje ona również wiele zalet. Plaże są tutaj całkiem spore, często dzikie, dzięki czemu magiczne. Dodatkowo wyspa gwarantuje świetną zabawę dla surfingowców. Na Lanzarote nie można przejść obojętnie obok takich atrakcji jak wulkaniczny Park Narodowy Timanfaya oraz kraterowe jeziorka..

Gran Canaria – popularna i przyjemna dla każdego wyspa

Gran Canaria jest wyspą na której każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim jest to większa wyspa od wcześniej wymienionych. Jest idealna dla turystów w każdym calu. Mieszka tu około miliona ludzi, jednak połowa z nich zamieszkuje Las Palmas. Wyspa charakteryzuje się górzystością na jej środku, dlatego też klimat między częścią północną a południową jest zupełnie inny. To kolejny plus dla turystów, którzy zwiedzając jedną wyspę mają okazję poznać zarówno klimat wilgotny i wietrzny oraz bujniejszą tam roślinność oraz niezwykle suchy i upalny klimat charakterystyczny dla południa wyspy. Na Gran Canari można jednego dnia cieszyć się wspaniałymi hotelami, głośnymi dyskotekami i przepięknymi promenadami, a kolejnego zwiedzać dzikie szlaki na zachodniej części wyspy.

Teneryfa – wyspa przeciwieństw

Teneryfa zadziwia swoim zróżnicowaniem na każdym kroku. Pokochali ją turyści pragnący wakacji w wielkich kurortach z hucznymi imprezami, rodziny z dziećmi marzące o wygodnych hotelach i atrakcjach oraz osoby umilające sobie czas na emeryturze. Jak to możliwe, że ta wyspa zadowala każdego? Teneryfa jest zróżnicowania geograficznie, klimatycznie, a nawet historycznie. Może to właśnie dzięki tym czynnikom wszyscy ją kochają. Wyspa oferuje dosłownie wszystko. Całonocne imprezy, głośne puby, zatłoczone plaże? – Oczywiście to wszystko tu jest. Dzikie plaże, górskie szlaki, widoki zapierające dech w piersi i zwiedzanie lokalnych wiosek? – To również tu znajdziemy. Mówi się, że Teneryfa to przykład kontynentu w miniaturze. Południe jest upalne i piaszczyste. Północ natomiast jest wilgotna i zadziwia cudowną, bujną roślinnością. Dodatkowo każdy ma możliwość przeniesienia się do innego świata – taką atrakcję zapewnia wspinaczka na wulkan Teide. Można się tam poczuć niczym na Marsie. Z miasteczek położonych na wybrzeżu można obserwować Teide, którego szczyt często znika za chmurami, co daje niewiarygodne widoki. Dodatkowo Teneryfa charakteryzuje się łatwym dostępem, z Polski można kupić doprawdy tanie i bezpośrednie bilety lotnicze. Ta wyspa po prostu zachwyca każdego. Nic dziwnego, skoro spędzając tam tydzień ma się wrażenie jakby zwiedziło się dwa, trzy różne państwa. Teneryfa – wycieczki są tak różnorodne, że nikomu nie mogą się znudzić.

Fuerteventura – pustynia wśród mórz

Fuerteventura jest największą z Wysp Kanaryjskich. Ma ona wielu zwolenników jak i przeciwników. Nie jest ona aż tak zróżnicowana jak Teneryfa. Jest to wyspa bardzo sucha, niewysoka i wietrzna. Krajobraz oferuje czarno-brązowe barwy i spalone słońcem wzgórza. Ma jednak zaletę, która każdego roku przyciąga do siebie turystów – są to piękne plaże. Niektóre gigantyczne plaże przechodzą na dalszą część wyspy i stają się kilkunastukilometrowymi pustyniami. Bliskość Afryki odczuwa się tutaj na każdym kroku. Będąc na Fuerteventurze aż szkoda byłoby nie skorzystać z możliwości przepłynięcia promem do Tarfaya. Fuerteventura to idealna wyspa dla miłośników słońca i plażowania. Nie oferuje ona ani lasów, ani gór. Spotkamy tu głównie piasek i szalenie gorące klimat.

Jak widać każda z Wysp Kanaryjskich ma do zaoferowania coś zupełnie innego. Warto wybrać taką, która zadowoli nas pod każdym względem – w końcu każdy turysta oczekuje od wypoczynku czegoś innego. Jedni kochają promenady usiane sklepikami i dyskoteki, inni chcą tylko ciszy i spokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here