Wynajem busa na wakacje

Wynajem busa na wakacyjny wyjazd jest rozwiązaniem dla podróżników, którym zależy na komfortowej jeździe, dużej przestrzeni bagażowej oraz niezależności w przemieszczaniu się. Ile kosztuje i na czym polega wynajem busa?

Bus na wynajem – wymagania i ceny

Wypożyczalnie samochodów oferują busy osobowe lub dostawcze o różnych parametrach: często można wybierać markę, rok produkcji, a nawet dodatkowe udogodnienia, takie jak klimatyzacja, dodatkowy bagażnik, zestaw audio, dostęp do Wi-Fi czy zamontowane gniazdka w fotelach pasażerów.

Już od około 250 zł można wynająć busa, w którym zmieści się aż 9 osób z bagażami. Dzienny koszt wynajmu wynosi od 150 do 300 zł. Przed podjęciem decyzji należy jednak sprawdzić stan techniczny pojazdu, zapoznać się z zasadami korzystania z wynajmowanego busa oraz spełnić wymagania określone przez konkretne wypożyczalnie samochodowe.

Przykładowe wymagania wypożyczalni busów:

  • Wiek powyżej 21-25 lat
  • 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów
  • Prawo jazdy kat. B

Formalności przy wynajęciu busa

Przed wynajęciem busa spisywana jest umowa, z którą należy się dokładnie zapoznać. Najwięcej nieporozumień wynika właśnie z nieuważnego czytania warunków wynajmu oraz dołączonych do umowy aneksów. W niektórych firmach wpłaca się również kaucję na poczet ewentualnych uszkodzeń. Warto w tym zakresie sprawdzić początkowy stan auta (warto jeszcze zrobić zdjęcia, by przy oddawaniu mikrobusa nie doszło do nieporozumień). Należy sprawdzić, co obejmuje cena, czy zostało wykupione ubezpieczenie, jaki jest stan baku oraz kto może prowadzić pojazd.

Niezbędne jest również ubezpieczenie OC. Najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, która zagwarantuje ochronę finansową w razie kradzieży czy uszkodzenia pojazdu.

Zalety wynajmu busa na wakacje

Wynajęcie busa na wakacje to szereg korzyści, takich jak:

  • Możliwość podróżowania nawet w 9 osób (w tym z dziećmi – niektóre wypożyczalnie samochodowe oferują dodatkowe wyposażenie w postaci fotelików dziecięcych);
  • Więcej niż jeden kierowca, co oznacza możliwość zmiany kierowcy po kilku lub kilkunastu godzinach jazdy, co daje szansę na pokonanie dłuższej trasy w krótszym czasie (jednak należy zwrócić uwagę na warunki w umowie, które umożliwiają prowadzenie pojazdu osobom trzecim);
  • Komfortowa jazda – więcej miejsca dla każdego pasażera;
  • Wygodne fotele i nowoczesne wnętrze;
  • Niezależność pod względem przemieszczania się;
  • Dodatkowe udogodnienia, takie jak klimatyzacja, gniazdka elektryczne, bagażnik czy ekrany przy fotelach;
  • Korzyści finansowe – dzieląc koszty wynajmu i paliwa pomiędzy wszystkich podróżników, można znacznie zaoszczędzić.

Wynajem busa na wakacje to dobre rozwiązanie dla osób, które najczęściej chcą podróżować bez przewodników i zwiedzać wybrane miejsca oraz atrakcje na własną rękę. Dzięki takiej możliwości istnieje szansa na organizację niezapomnianych rodzinnych wakacji, zabierając ze sobą dzieci, dziadków, przyjaciół. Wiele osób decyduje się również na wynajem busa za granicą, podstawionego na przykład na lotnisko lub dworzec.

Przed wynajęciem busa można sprawdzić również jego podstawowe wyposażenie, takie jak apteczka, gaśnica lub koło zapasowe. Wybór profesjonalnej firmy to gwarancja udanej podróży bez przykrych niespodzianek. Warto znaleźć taką firmę na serwisach ogłoszeniowych lub forach internetowych bądź skorzystać z opinii i poleceń innych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here