przewodnik

Jeżeli interesujesz się historią, sztuką, geografią lub po prostu jesteś miłośnikiem odwiedzenia miejsc i poznawania o nich kontekstu historycznego, kulturowego czy społecznego, to możesz spróbować swoich sił jako przewodnik turystyczny. Co więcej, jeżeli lubisz miejskie wycieczki lubisz dużo o nich opowiadać, co możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Sprawdź, jakie są wstępne wymagania do pracy na takim stanowisku oraz jakie wykształcenie jest nam potrzebne do podjęcia się takiego zawodu?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pracuj-jako-przewodnik-turystyczny-jak-zostac-przewodnikiem-turystycznym/

Jakie są wymagania początkowe do podjęcia pracy jako przewodnik turystyczny?

Do podjęcia pracy na takim stanowisku musimy spełniać kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim musimy być osobami pełnoletnimi, po ukończonej dowolnej szkole średniej. Ponadto musimy pochwalić się nienagannym stanem zdrowia. Nie możemy być też osobami karnymi, a co za tym idzie musimy mieć zdolność do pełnienia czynności prawnych. Musimy posiadać też odbyte szkolenie, praktykę oraz mieć ze sobą egzamin przewodniki.

Jaka szkoła jest nam potrzebna do rozpoczęcia pracy jako przewodnik turystyczny?

Samo wykonywanie zawodu obarczony jest wymogami, to nie należy do niego posiadanie wykształcenia wyższego. Dla pracodawcy nie jest to najistotniejszy czynnik. Ważniejsze są twoje umiejętności oraz wiedza z tej dziedziny. Jeżeli potrafisz przekonać pracodawcę, że jestem stworzony do takiej pracy, a nie posiadasz uczelni wyższej, z powodzeniem możesz dostać pracę. Niemniej jednak wielu pracodawców, a zwłaszcza w muzeach czy obiektach przyrodniczych i historycznych preferuję osoby z wykształceniem kierunkowym. Dobrym wyborem są kierunki takie jak turystyka, geografia, historia czy historia sztuki.

Kurs przewodniki

Jest to konieczność, aby uzyskać potrzebne na uprawnienia do wykonywania zawodu przewodnika turystycznego. To jak długi jest kurs, zależy przede wszystkim od okresu, który wybierzemy. Możemy też skorzystać z osobistych kursów, które przygotowują nas do prowadzenia wycieczek po specjalnych miejscach. Będą to na przykład jaskinie, kopalnie lub obiekty znajdujące się pod ziemią. Każdy taki kurs daj nam odpowiednią dawkę wiedzy na temat obiektu oraz całego jego obszaru, po którym będziemy oprowadzać turystów. Do tego przekazane zostaną ciekawe techniki opowiadania i dobierania tras, tak aby wycieczka spodobała się turystom i jak najbardziej.

Zobacz też: http://www.freehostel.pl/przewodnik-turystyczny-jak-wyglada-praca-w-takim-zawodzie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here