Wycieczka szkolna do Włoch bez nadmiernych kosztów

Wycieczki szkolne to niezapomniane przeżycie dla uczniów. Najbardziej popularne są te krajowe, ale umówmy się ile razy można zwiedzać Kraków, Warszawę, Gdańsk czy Zakopane? W obecnych czasach, gdy świat stoi przed nami otworem, znacznie bardziej atrakcyjne wydają się wyjazdy zagraniczne. Wycieczka szkolna do Włoch, Hiszpanii, Anglii na Maltę czy do Francji, będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza. Oprócz możliwości poznania innej kultury, wycieczka zagraniczna będzie dla młodzieży również niezapomnianym przeżyciem, dlatego warto choć raz na kilka lat wypuścić dziecko za granicę.

Włochy są uważane za kulturalną stolicę Europy, dlatego grzechem byłoby tam nie pojechać. Na odkrycie czekają takie znane miejsca jak Watykan, Asyż, Forum Romanum, Koloseum i wiele innych. Oprócz zwiedzania zabytków, zdecydowanym plusem jest to, że Włochy znajdują się nad ciepłym morzem adriatyckim, a sezon wypoczynkowy trwa tam znacznie dłużej niż w Polsce, nawet wiosną lub jesienią można kąpać się w morzu bez obawy o niesprzyjającą pogodę. Za to w zimie również czeka mnóstwo atrakcji do odkrycia, chociażby bardzo dobre stoki narciarskie.

Włoskie hotele są bardzo dobrze wyposażone, a oferowane ceny są przystępne, dlatego wycieczka szkolna do Włoch wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Oczywiście, jeśli klasa chce mieć w standardzie basen, ekstra wyposażenie i dostęp do dodatkowych usług, trzeba będzie więcej zapłacić. Jednak, jeśli interesuje Cię budżetowa wersja wyjazdu, również znajdziesz bardzo interesujące propozycje. Warto rezerwować hotele dużo wcześniej przed planowanym wyjazdem, można wtedy trafić na atrakcyjne oferty, nawet 70% tańsze niż normalnie. Także wyjazd poza sezonem turystycznym pozwoli Ci na znaczne oszczędności. We Włoszech można miło spędzić czas, bez względu na porę roku i aktualnie trwający sezon.

Pamiętaj, aby przed wyjazdem dobrze zaplanować program wycieczki. We Włoszech jest tyle miejsc do zwiedzenia, że można spędzić całe miesiące na zwiedzaniu poszczególnych regionów, a przecież wycieczka szkolna z reguły trwa od 1-2 tygodni.